IMDb, Sedat Peker’in ‘Mini Dizi’ Sayfasını Kaldırdı

Mayıs 24, 2021 0

Yayınladığı görüntülerle bir anda Türkiye’nin gündemine oturan ve her görüntüsü milyonlarca kişi tarafından izlenen Sedat Peker, evvel YouTube kanalı için “doğrulama” almış, sonrasında ise Sedat Peker görüntüleri küçük dizi olarak dünyanın en büyük dizi ve sinema bilgi tabanı olan IMDb’de listelenmişti.

Anlaşılan o ki Sedat Peker’in IMDb mesleği fazla uzun sürmedi. IMDb’de cürüm, biyografi ve ‘reality’ çeşitlerinde olduğu belirtilen ‘Sedat Peker vs AKP’ isimli geçersiz televizyon dizisinin web sayfası, şahsen IMDb tarafından yayından kaldırılmış durumda. IMDb hususla ilgili bir açıklama yapmadı fakat kelamda dizinin gerçekte var olmadığını düşünürsek neden kaldırıldığını anlamak çok da güç değil.

Sedat Peker görüntüleri, kelamda televizyon dizisi olarak IMDb’ye nasıl eklendi?

Dizi, sinema, program ya da rastgele bir imal; IMDb’ye yalnızca IMDb çalışanları tarafından yüklenmiyor. Kullanıcılar da görüp duydukları, köşede kalmış üretimleri siteye ekleyebiliyorlar. Doğal kullanıcılar tarafından eklenen görüntülerin IMDb yetkilileri tarafından onaylanması gerekiyor. Muhtemelen Sedat Peker görüntüleri bir dikkat dağınıklığı ile onaylanarak IMDb’de yayınlandı, kusurun gündem olmasıyla birlikte ise yayından kaldırıldı.

Tags: dizi, Imdb, Sedat Peker, Tarafından Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts