Instagram Görüntüleri Tam Ekran Oynatma Özelliğini Test Ediyor

Temmuz 13, 2021 0

1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Instagram, dünya genelindeki kullanıcıların paylaştığı fotoğraf, görüntü, gerçek içerikleri ve öykülerle daima etkin durumda. Toplumsal medya devi, paylaşılan bilgilere nazaran bu içeriklerden görüntülerin oynatılması konusunda ufak ancak tesirli bir değişikliğe gidecek.

Sanayinin içinden paylaştığı bilgilerle binlerce kişinin inancını kazanmış olan Alessandro Paluzzi, Instagram’ın görüntüleri oynatma konusunda sunacağı yeni tecrübenin görüntüsünü paylaştı. Paylaşılan görüntüde görünene nazaran Instagram, paylaşılan görüntüleri tam ekran izletecek. İşte Paluzzi’nin Twitter üzerinden yaptığı paylaşım:

Ana sayfada gezindiğiniz sırada karşınıza çıkan görüntüler tüm ekranı kaplayacak:

  • Tweet’i görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

Paluzzi’nin üstte görebileceğiniz paylaşımına baktığımızda ana sayfada gezinirken görüntü içeriğine denk geldiğini ve görüntünün tüm ekranı kapladığını görebiliyoruz. Sık sık görüntü izleyen şahıslar için tam ekran tuşu aramalarına gerek kalmayacağından bu özelliğin hayli sevileceğini söyleyebiliriz.

Öte yandan ağır olarak görüntü izlemeyen ve daha sade bir uygulama tecrübesini tercih eden kullanıcılardansanız ana sayfada gezinirken bir görüntünün ekranınızı büsbütün kaplaması güzel olmayacaktır. Paluzzi, özelliğin isteğe nazaran açılıp kapatılabileceğini söyleyerek bu karışıklığı ortadan kaldırıyor. Bu da kullanıcıların alışılmış Instagram tecrübesinin dışına çıkmak zorunda kalkmayacakları manasına geliyor.

Paluzzi bu özelliğin hala geliştirilme basamağında olduğunu söylüyor. Buna ek olarak paylaşılan bu bilgilerin resmi bir kaynaktan gelmediğini ve hasebiyle paylaşılanlara gözümüz kapalı güvenmememiz gerektiğini hatırlatmamız gerekiyor. Yeniden de en yeterli kullanıcı tecrübesinin sağlanması açısından bu özelliğin tercihe nazaran ayarlanabileceğini düşünmek yanlış olmaz. Pekala Instagram bu özelliği getirmiş olursa, yorumlarınız neler olurdu?

Tags: Ekran, instagram, KullanıCı, Özelli̇ği̇, video Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts