Instagram Hesabınızı Kalıcı ve Geçici Olarak Nasıl Kapatırsınız?

Instagram Hesabınızı Kalıcı ve Geçici Olarak Nasıl Kapatırsınız?

Kasım 30, 2021 0

Instagram dünyanın en popüler sosyal medya platformu. Artık Instagram hesabı olmayan bireylerin rakamı oldukça az. Zira günümüzde hayat orada devam ediyor ve insanlar bu akışı kaçırmamak için bir hesap açma gereği dinliyor. Ancak bazı kullanıcılar da artık bu platformdan bunaldılar. Bunalan kullanıcılar Instagram hesabını kalıcı ya da geçici olarak kapatmak istiyor.

Instagram hesap silme başka bir deyişle kalıcı hesap kapatma harekâtı da devre dışı vazgeçme başka bir deyişle geçici hesap kapatma harekâtı da platformun masaüstü versiyonundan basitçe reelleştirilebiliyor. Ehemmiyetli olan sizin neye karar verdiğiniz. Zira geçici hesap kapatma her an geri alınabilirken kalıcı hesap kapatma işleminin müddet hududu vardır. Instagram kalıcı hesap kapatma ve geçici hesap kapatma operasyonları nasıl yapılır gelin daha yakından bakalım.

Instagram geçici hesap kapatma nasıl yapılır?

Adım #1: Buradan Instagram internet sitesini açın. Adım #2: Hesap bilgilerinizle giriş yapın. Adım #3: Profil sayfanızı açın. Adım #4: Profili Kumpasla butonuna tıklayın. Adım #5: Hesabımı Geçici Olarak Kapat yazısına tıklayın. Adım #6: Hesap kapatma sebebinizi seçin. Adım #7: Instagram parolanızı girin. Adım #8: Hesabı Geçici Olarak Kapat butonuna tıklayın. Adım #9: Harekât tamam. Adım #10: Instagram hesabınız geçici olarak kapatıldı. Adım #11: Hesabınızı yine faal hale getirmek için giriş yapmanız yeterli.

instagram geçici hesap kapatma

Instagram geçici hesap kapatma başka bir deyişle devre dışı vazgeçme operasyonu için yukarıyadaki adımları izlemeniz yeterli. Bu harekât mobil uygulama üzerinden yapılamıyor. Mobil ya da masaüstü internet tarayıcınız üzerinden Instagram internet sitesini açmalı ve adımları o biçimde uygulamalısınız.

Hesabınızı neden kapattığınız çok da ehemmiyetli değil. Instagram sadece hizmetini iyileştirmek için bir geri dönüş alıyor. Parolanızı tekerrür istemesinin sebebi ise güvenlik. Hesabınızı geçici olarak kapattığınız zaman arşiviniz, paylaşımlarınız ya da iletileriniz silinmez. Ancak siz sanki hesabı tamamen silmişsiniz gibi ortadan kaybolur. Instagram hesabınıza giriş yaptığınız zaman hesabınız yine faal hale kazanç.

Instagram hesap silme, kalıcı hesap kapatma nasıl yapılır?

Adım #1: Buradan Instagram hesap silme sayfasını açın. Adım #2: Instagram hesap bilgilerinizle giriş yapın. Adım #3: Hesap silme sebebinizi seçin. Adım #4: Instagram parolanızı girin. Adım #5: Sil butonuna tıklayın. Adım #6: Harekât tamam. Adım #7: Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmak için direktif verdiniz. Adım #8: Hesap silinmeden geri almak için 30 gün içinde hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

instagram kalıcı hesap kapatma

Instagram hesap silme başka bir deyişle kalıcı hesap kapatma operasyonu için yukarıyadaki adımları izlemeniz yeterli. Geçici hesap kapatma gibi hesap silme operasyonu için de mobil ya da masaüstü internet tarayıcınız üzerinden Instagram internet sitesini açmalı ve adımları o biçimde uygulamalısınız.

Instagram hesap silme operasyonu bir müddettir direktif olarak çalışıyor. Başka Bir Deyişle kullanıcı sil diyor, Instagram 30 gün bekledikten sonra siliyor. Twitter’da uzun zamandır olan bu özellik, kuşkusuz fevri alınan kararlardan pişmanlık dinlenmemesi için sunuldu. Şayet 30 gün içinde Instagram hesabınıza giriş yapmazsanız harekât hakikatleşir.

Instagram hesabınız kalıcı olarak silindiği zaman her şey silinir. Arşiviniz, paylaşımlarınız, iletileriniz, yorumlarınız ve alkışlarınız tamamen ortadan kalkar. Ancak Instagram’dan alınarak üçüncü taraf sitelerde paylaşılan bilgileriniz hala olabilir. Minik bir Google araması ile bu gidişatı bilebilirsiniz. 

Instagram hesabımı sileyim mi, devre dışı mı vazgeçeyim?

instagram geçici hesap kapatma

Bu gidişat tamamen kullanıcı seçimine bağlıdır. Şayet sadece bunaldıysanız ve bir müddet ara vermek istiyorsanız Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak başka bir deyişle devre dışı vazgeçmek en doğru seçim olacaktır. Azıcık kafanızı dinledikten sonra istediğiniz zaman basitçe açabiliyor olmanız daha güven veren bir alternatif.

Instagram hesabınızı uzun müddettir kullanıyorsanız hesap silme operasyonu bir nevi tüm hatıralarınızı ortadan kaldıracaktır. Hesabınızı neden silmek istediğinizden emin olun. Paylaşımlarınız ya da takipçilerinizle alakalı bir mesele yaşıyorsanız bu gidişatı Instagram’a bildirerek takviye alabilirsiniz. 

Instagram hesap silme başka bir deyişle kalıcı olarak kapatma operasyonu 30 gün içinde giriş yapılmazsa geri alınamaz bir harekâttır. Bu sebeple Instagram dahi evvel hesabınızı geçici olarak kapatmanızı öneriyor. Baktınız işler yolunda, Instagram yokken daha mutlu bir insan oldunuz; o zaman gönül rahatlığıyla hesabınızı silebilirsiniz. 

Instagram hesap silme ve devre dışı vazgeçme başka bir deyişle geçici ve kalıcı hesap kapatma operasyonları nasıl yapılır suallerini cevaplayarak mevzu hakkında öğrenmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. Adımları uygularken sıradışı bir meseleyle karşılaşıyorsanız Instagram ile bağlantıya geçerek bilgi alabilirsiniz. 

Tags: Instagram Hesabını Kalıcı ve Geçici Olarak Kapatma Categories: Sosyal Medya
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ