Instagram, Reels Görüntüleri için de Ayrıntılı Tahlil Sunacak

Mayıs 24, 2021 0

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından Instagram, içerik üretici ve kurumsal hesap sahiplerini ilgilendiren yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Platform için geliştirilmekte olan bu özellik, kullanıcıların Reels görüntüleri ile ilgili istatistiklere ulaşmalarını sağlayacak. Daha evvel olağan paylaşımlar için ayrıntılı tahliller gören kullanıcılar, özelliğin kullanıma sunulması ile bu süreci Reels görüntüleri için de yapabilecekler.

Aslına bakacak olursak Instagram kullanıcıları, kimi paylaşımları için zati istatistikleri görüntüleyebiliyorlar. Yani geliştirilmekte olan yeni özellik, sırf mevcut özelliğin kapsamını genişletmiş olacak. Üstelik bu kısımda kullanıcılara verilen bilgiler de daha fazla ayrıntılandırılacak. Mesela bir kurumsal kullanıcı ya da içerik üretici, hangi paylaşım çeşidinin takipçilerini daha fazla etkilediğini bile görüntüleyebilecek.

Reels görüntüleri için 6 istatistik kategorisi sunulacak

Instagram tarafından yapılan açıklamalara nazaran işletme sahipleri ya da içerik üreticileri, paylaştıkları Reels görüntüleri için oynatma sayısı, ulaşılan hesaplar, beğeniler, yorumlar, kaydetmeler ve tekrar paylaşımlar olmak üzere 6 ana kategoride ayrıntılı bilgi sahibi olabilecekler. Fakat platform, sırf bu yenilikle yetinmeyecek. Geliştirilme etabında olan yeni özellik, Instagram’da yapılan canlı yayınlar için de eş vakitli azamî izleme sayısı, ulaşılan hesaplar ve yorumlar üzere ayrıntıları gösterebilecek.

Bu ortada Instagram’ın mevcut istatistik özelliği, içerik üreticilerine muhakkak vakit aralıklarındaki profil istatistiklerini sunabiliyor. O denli ki kullanıcılar, mevcut şartlarda son 7 gün ya da son 30 gündeki hesap istatistiklerini takip edebiliyorlar. Bunun da birkaç ay içerisinde değişeceğini açıklayan Instagram, kullanıcılara yeni vakit dilimi aralıklarının sunulacağını söz ediyor.

Tags: İçi̇n, instagram, İstati̇sti̇k, KullanıCı, yeni Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts