Instagram, Yeni Bir Alışveriş Özelliği Getirdi

Mayıs 26, 2021 0

Instagram, uygulamadaki Mağaza sekmesiyle platformu uygundan düzgüne bir e-ticaret platformuna çevirmişti ve bu taraftaki ilerleyişi devam ediyor. Seyahatine fotoğraf paylaşım ağı olarak başlayan bir platformun yıllar içindeki değişimi artık şaşırtmayan bir noktaya gelmiş durumda ve hepimiz çatı şirket Facebook’un daha ne üzere yenilikler getireceğini merakla bekliyoruz. Yarar sağlayabileceği her noktayı en güzel formda kıymetlendiren Facebook, tam da bu sebeple Mağaza sekmesine yeni bir alışveriş özelliği ekledi.

Kullanıcıları en yeni eserler ile buluşturmayı hedefleyen bu yeni özellik, eser lansmanlarını takip etmeye yarayacak. Dileyen kullanıcılar takip ettikleri eser lansmanlarını kaydederek hatırlatıcı planlayabilecek ve alışveriş tecrübesi ‘daha pratik’ hale gelmiş olacak.

Özellik ‘Özel Lansman’ ismiyle kullanıma sunuldu:

Drops ismiyle yayınlanan ve ülkemizde ‘Özel Lansman’ olarak kullanıma sunulan özellik aslında epeyce kolay. Markalar eserleri için belirledikleri lansman tarihini giriyorlar. Kullanıcılar da o gün satışa çıkmış ya da gelecek günlerde satışta olacak koleksiyonlara göz atarak dilediği eserler için ‘Hatırlatıcı Koy’ butonu ile hatırlatıcı ekleyebiliyor. Birebir vakitte buradaki eserler ‘Dilek Listesi’ sekmesine de eklenebiliyor.

Facebook, reklam gelirlerinin yanında Instagram üzerinden yeni gelir kapıları da oluşturmaya çalışıyor. Mağaza sekmesinde yapılan geliştirmeler de aslında bunun bir eseri. Bu sayede Facebook, internet sitelerine yönlendirmeden direkt Instagram üzerinden inançlı alışveriş imkanı sunan uygulamasını daha yaygın hale getirerek buradan elde ettiği kurul gelirlerini artırmayı planlıyor.

Tags: Eser, lansman, yeni Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts