Instagram’a Farklı Bir Alternatif: Poparazzi

Mayıs 25, 2021 0

Poparazzi, ne yaptığınızdan çok arkadaşlarınızın ne yaptığıyla ilgilenen bir uygulama. Bu bağlamda Instagram’ın zıttı desek yanlışlı olmayız. Beğeni, yorum ve takip üzere insanı yarışa sokan faktörlerden de uzak bir toplumsal medya uygulaması olan Poparazzi’nin gayesi arkadaşlarınızla yahut yakınlarınızla eğlenmenizi sağlamak.

Uygulama, yeni olmasına karşın App Store’da en çok indirilenler listesine girmeyi başardı. Ayrıntısına girmeden uygulamanın işleyişinden bahsetmemiz gerekirse, bir fotoğraf yüklediğinizde size fotoğraftaki kişinin kim olduğu soruluyor. Karşılığında yazacağınız ismin de bir Poparazzi hesabı olması gerekiyor. Bu sayede kendi fotoğrafınızı paylaşmanız engellenmiş oluyor. Bu tedbirin o kadar da sıkı olduğunu söyleyemeyiz ama uygulamanın maksadına hizmet ediyor.

Poparazzi

Uygulamada takipçi sayısı gösterilmiyor ve fotoğraflara da emojilerle reaksiyon verilebiliyor. Bununla da maksadın yalnızca cümbüş olduğu vurgulanmak isteniyor. Uygulama, fotoğraf düzenlemenize de müsaade vermiyor. Onun yerine çektiğiniz fotoğrafı paylaşıp içinde bulunduğunuz ana geri dönmenizi istiyor.

Uygulamanın birkaç pürüz yaratan özelliği de yok değil. Adres defterinizi uygulamaya aktarmak istediğinizde, sevmediğiniz yahut takip etmek istemediğiniz insanları seçip çıkarma bahtınız olmuyor. Onun yerine uygulama, adres defterinden alınan bireyleri direkt takip ediyor. Fotoğraflarınızı kimlerin görüp kimlerin görmediği hakkında da yetersiz bilgi bulunuyor. Doğal bu uygulamanın yeni olduğunu ve bu ufak problemlerin her an çözülebileceğini de belirtmemiz gerekir.

Toplumsal medya uygulamalarını kullanırken sıhhatimiz için vaktimizi yeterli yönetmemiz gerekir. Bunu yaparken de o toplumsal medya uygulamasını kullanırken vaktimizi neye harcadığımızı bilmemiz gerekir. Instagram’da saatlerce gereksiz vakit geçirmek elbette hem fizikî hem de mental sıhhatimiz için yeterli değildir.

Ama yakaladığınız anı paylaşıp, takipçi sayısı ya da gelecek olan düzgün yahut berbat yorumlarla ilgilenmenize müsaade vermeyen ve gayesi sayesinde görünüşünüz hakkında düzgün ya da makus niyetler içine girmenizi engelleyen Poparazzi, halihazırda kullanılan toplumsal medya uygulamalarında geçirilen vakitlerin tekrar düşünülmesini sağlayabilir.

Tags: Fotoğraf Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts