iOS 14.6 çıktı! iPhone’a yeni özellikler geldi

Mayıs 24, 2021 0

26 Nisan tarihinde iOS 14.5 güncellemesini yayınlayan Apple ortadan geçen bir ayın akabinde iOS 14.6 ile karşımıza çıktı. Bu sayede Apple Music ile daha gerçekçi ve kaliteli bir ses tecrübesinden, Apple Card ve AirTag’e kadar birçok servis ve hizmeti daha etkin bir formda kullanmak mümkün hale geldi.

Apple merakla beklenen iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 güncellemesini yayınladı. Güncelleme, iPhone ve iPad’lere orijinal özellikler getirdi. İşte ayrıntılar…

iOS 14.6 güncellemesi hangi özellikleri sunuyor?

Bu güncelleme ile Apple Music, uzamsal ve kayıpsız ses özelliklerine kavuştu. Uzamsal ses özelliği, ses her tarafdan geliyormuş üzere sürükleyici bir ses tecrübesi sunuyor. Kayıpsız ses ise modülleri, sanatkarların stüdyo ortamında kaydettiği kalitede dinlemeyi mümkün kılıyor. AirPods‘larda uzamsal ses takviyesi bulunuyor olsa da, kayıpsız ses tecrübesini AirPods ile elde edemiyor olmak kullanıcıları biraz üzdü.

Apple Podcast uygulamasında kanallar ve ferdî gösteriler için abonelik periyodu başlarken, Apple’ın kısa mühlet evvel piyasaya sürdüğü AirTag’in kayıp modu artık e-posta adresi destekliyor. Bugüne kadar kayıp modu özelliği için yalnızca telefon numarası girilebiliyordu.

Kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda Podcast uygulamasının arayüzünde değişikliklere gidilirken, Apple Podcast abonelikleri kullanıcılara sunuldu. Buna ek olarak Apple’ın Nisan etkinliğinde tanıttığı Apple Card Family özelliği kullanıma sunuldu. Tabi Apple Card şimdi ülkemizde bulunmadığı için bu özellik şu anda bizi etkilemiyor.

Aile paylaşımı özelliği sayesinde artık Apple Card, aile kümesine dahil ettiğiniz 13 yaş ve üstü beş kişi ile paylaşılabiliyor. Tüm harcamalar tek bir noktadan takip edilebiliyor, limit belirlenebiliyor.

Tüm bu yeniliklerin yanı sıra Hatırlatıcı’dan Apple Watch ile killit açma özelliğine kadar çeşitli uygulama ve hizmetlerde tespit edilen meseleler giderildi. Apple’ın 7 Haziran tarihinde başlayacak olan WWDC 2021 etkinliğinde iOS 15 güncellemesini duyurması bekleniyor.

Tags: Apple, güncelleme, İle, Kayıp, Ses Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts