iPhone 13 serisi hakkında yeni bir ayrıntı daha geldi

Temmuz 13, 2021 0

Apple, Eylül ayında resmi olarak piyasaya sürülmesi planlanan iPhone 13 serisi üzerinde sürat kesmeden çalışıyor. Merakla beklenen 13 serisi hakkında bugün yeni bir ayrıntı rapor geldi.

iPhone 13 serisine yeni renkler eklendi

Yeni raporlar, iPhone 13 serisinde dört model olacağını gösteriyor: iPhone 13, iPhone 13 Küçük, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max. Bu telefonlarla ilgili daha evvel birkaç sızıntı görmüş ortaya çıkmış olsa da bugün iPhone 13 Pro modelinin yeni bir dizi yüksek çözünürlüklü imgesi çevrimiçi olarak sızdırıldı. Böylelikle telefonun tasarımı hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olduk. Ortaya çıkan bu imajlar, Siyah ve Beyaz renk seçenekleriyle birlikte Apple’ın altın tonlu iki yeni renk seçeneği sunmaya hazır olduğunu gösteriyor. Söylentilere nazaran yeni renklerden biri “Sunset Gold” olarak adlandırılabilirken, öteki renk tonu “Rose Gold” olarak isimlendirilecek. Apple tarafından şimdi resmi bir açıklama gelmedi, bu nedenle kesin olarak bir şey demek için biraz daha beklememiz gerekecek.

Kamera modülünün dizaynına gelince, evvelki modele kıyasla büyük ölçüde birebir kalacak. Kamera modülünün genel boyutu, daha düzgün fotoğrafçılık performansı sunacak halde tasarlanmış.

Raporlar, ayrıyeten serinin üst seviye modellerinin yani sırf iPhone 13 Pro serisinin bir LiDAR sensörüyle geleceğini gösteriyor. Daha evvel, şirketin sensörü tüm seriye dahil edeceği söylenmişti, fakat Apple bunu sadece Pro modelleriyle sınırlamaya karar verdi. Bu değişikliğin gerisindeki sebep ise bilinmiyor.

Tags: İphone 13, Model, pro, Renk, yeni Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts