iPhone 13 serisinin ekranı hakkında değerli gelişme!

Mayıs 29, 2021 0

Apple’ın yeni iPhone 13 serisinin tanıtım tarihi yaklaşırken, telefonlar hakkında çıkan sızıntıların sıklığı da bir o kadar arttı. Her geçen gün yeni bir detayıyla gün yüzüne çıkan aygıtların, artık ise ekranlarının üretime girdiğine dair raporlar yayınlandı.

Tedarik zinciri tarafından sunulan yeni bir rapor, Samsung Display ve LG Display‘in, iPhone 13 ile iPhone 13 Pro serisi için ekran üretimine başladığını ortaya koyuyor. Ayrıyeten rapor, iPhone 13 Pro modellerinde 120Hz yenileme suratını destekleyen LTPO ekrana yer verileceğini de söz ediyor.

Samsung ve LG Display, iPhone 13 ekranı için kolları sıvadı

Rapora nazaran LG Display, iPhone 13 ile iPhone 13 mini’nin OLED ekranlarını üretecek. Samsung ise daha büyük sorumluluk alarak iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max üzere üst seviye telefonların panellerini üretecek.

Samsung, iPhone 12 serisi ve başka eski modeller de dahil olmak üzere bu yıl Apple’a 120 milyon ila 130 milyon adede kadar OLED panel tedarik edecek. LG ise 50 milyon adede kadar satış yapmayı umut ediyor.

The Elec isimli internet sitesinin paylaştığı rapor ayrıyeten, iPhone 13 serisi için üretilen ekranın, iPhone 12 serisinden daha erken üretime başladığını ortaya koyuyor. Çünkü geçtiğimiz yılın başlarında ortaya çıkan Covid-19 salgını, iPhone 12 serisinin materyal tedarikini ve lansman müddetinin de uzatılmasına sebep olmuştu. Neyse ki Apple bu sene tedbirlerini alarak yeni iPhone 13 serisini her vakit ki beklenen tarihte piyasaya sürecek.

Daha evvelki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere Apple, iPhone 13’ün pil ömründen tasarruf etmek için LTPO ekrana geçiş yapacak. Bununla bir arada aygıtlar, 120Hz yenileme suratını ve ProMotion’u da destekleyecek. Aslında ProMotion çok yeni olan bir şey değil. Zira Apple bu  özelliği 2017’den beri iPad Pro serisinde kullanıyor. Lakin bu sene tanıtılacak olan iPhone 13 Pro serisi de OLED ekranla donatılacak ve ProMotion’u da destekleyecek.

Tags: Apple, Ekran, İphone 13, Rapor, yeni Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts