iPhone SE Android’in canını sıkıyor

Mayıs 30, 2021 0

iPhone SE, 2020’de çok düzgün bir satış başarısı elde etti. iPhone SE, en uygun orta sınıf telefonlardan biri olarak gösteriliyor. Orta segment terimini kullanmamızın nedeni ise fiyat açısından hayli uygun olması.

2020 iPhone SE, Apple’ın sunduğu en düzgün donanıma sahip olmasa da, telefonu güçlü bir rakip haline getiren birtakım kritik bileşenler sunuyor. iPhone SE birçok Android tabanlı telefonlardan daha süratli.

iPhone SE, iPhone 11‘de bulunan A13 Bionic ile birebir ARM tabanlı sistemde çalışıyor. Bu, iPhone SE’nin Pro modelleri de dahil olmak üzere tüm iPhone 11 serisi kadar süratli olduğunu gösteriyor. Telefon, iPhone 12 serisinin A14 Bionic sisteminin bir altında ikinci pozisyonda. Bu, iPhone SE’yi birçok Android tabanlı telefondan daha süratli hale getiriyor.

iPhone SE, 2020’de piyasaya sürülen Samsung Galaxy S20, OnePlus 8 ve Pixel 5′i geride bıraktı. Telefon, Android satıcılarının müşterilerini çekmek için kullanabileceği bir çok özelliğe sahip. İPhone’un Android rakiplerini yenmeye devam etmesi için Apple’ın bir tasarım değişikliği yapması gerekiyor.

İşte 2020 yılı satış sayılarına nazaran iPhone SE

Satış sayılarına nazaran, Android telefon üreticileri geçen yıl Apple‘a karşı biraz ezilmiş üzere görünüyor. Samsung cephesinde ise 2020 yılında en çok satan telefon 23.2 milyon adet satarak orta segmentte yer alan Galaxy A51 oldu. Counterpoint Research tarafından paylaşılan son akıllı telefon satış varsayımlarına nazaran, Apple hem gelir hem de hacim açısından bu yılın birinci çeyreğinin satış savaşını kazandığını tez ediyor.

Omdia isimli bir tahlil firması tarafından paylaşılan akıllı telefon satış sıralamasına nazaran, iPhone SE geçen yıl 24.2 milyon adet satarak 2020’yi en çok satan ikinci telefon olarak kapattı. Salgına karşın, Apple şahane bir yıl geçirdi ve iPhone 11 epey âlâ satmaya devam etti.

Tags: 2020, Android, iPhone, satış, telefon Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts