İstanbul'da Motor ve Scooter Kullanmak Geçici Olarak Menedildi: İşte Karar Evveli Karışan Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler

İstanbul’da Motor ve Scooter Kullanmak Geçici Olarak Menedildi: İşte Karar Evveli Karışan Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler

Aralık 1, 2021 0

İstanbul başta olmak üzere ülkemizde pek çok şehirde bugün tesirini gösteren lodos, yarın da devam edecek. Meteorolojiden gelen açıklamaların ardından İstanbul, Sakarya, Kocaeli ve Yalova’da mekteplerde surat surata eğitim ara verildi, uzmanlar ‘gerek olmadıkça konuttan çıkmayın’ açıklamalarında bulundu.

Bu mevzuda yaşanan son büyüme ise gün boyu müzakerelerin odağında olan motokuryeler ile alakalı oldu. İstanbul Valiliği, şehirde risk yaratan fırtına nedeniyle şehir genelinde motor ve scooter kullanımının menedildiğini açıkladı. Bu gece 23.00 haysiyetiyle başlayacak olan yasak, yarın 18.00’a kadar devam edecek. Yasak evveli sosyal medyada pek çok kullanıcı, motokuryeler için riskli olan şartlara karşın teslimatlara devam edilmesine tenkit etmişti.

Getir ve Yemeksepeti de teslimatları durdurduğunu açıkladı:

Valilik açıklaması evveli mevzuya müteveccih ilk büyüme Getir tarafından yapılan açıklama olmuştu. Getir, kasırganın tesirli olduğu tüm bölgelerde motokuryeli teslimatlara ara verdiklerini açıklamıştı. Valilik kararı sonrası ise Yemeksepeti de eş bir açıklama yaparak teslimatları durdurduğunu bildirdi. 

Ancak açıklamalar gelene kadar gün içinde karşılaşılan manzaralar ve can sıkıcı görüntüler, vakaya karşı sosyal medyada büyük bir tepki oluşmasına yetmişti. Pek çok Twitter kullanıcısı, Getir ve Yemeksepeti gibi işletmeleri tenkit yağmuruna tutarak karar vermede geç kaldıklarını söyledi.

Kuryelerin fırtına sebebiyle sokulduğu riske sosyal medyadan gelen tepkiler:

 

Tags: İstanbul'da Motor ve Scooter'a Yasak Geldi Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ