İstanbul'da Saat Kulesi Devrildi: Türkiye'yi Tutsak Alan Lodos Faciasının Ebatlarını Gösteren Görüntüler [Video]

İstanbul’da Saat Kulesi Devrildi: Türkiye’yi Tutsak Alan Lodos Faciasının Ebatlarını Gösteren Görüntüler [Video]

Aralık 1, 2021 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin çok büyük bir kısmı için fırtına ihtarı yapmıştı. Gece saatleri haysiyetiyle batıdan gelen fırtına, gün içerisinde sanki trajediye yol açtı. Türkiye’nin dört bir yanından tüyler ürperten görüntüler kazançken, ne yazık ki yaşamını kaybeden ve yaralanan yurttaşlarımız da bulunuyor… 

Kasırganın en çok etkilediği şehirlerden bir tanesi, İstanbul‘du. Kentin emin bölgelerinde çok daha tesirli olan lodos kasırgası, ağaç ve elektrik direklerinin yıkılmasına, çatıların uçmasına, deniz taşkınlarına ve hatta TIR’ların yıkılmasına yol açtı. Ancak tüm bunlardan çok daha büyük olanı, Çatalca’da bulunan Hür Bölge girişindeki saat kulesiydi. Şiddetli fırtına, dev saat kulesini saniyeler içerisinde yerle bir etti.

İstanbul’da yurttaşların gözlerinin önünde devrilen saat kulesi işte böyle görüntülendi:

İstanbul’daki lodos kasırgası, ulaşımı da doğrudan etkiledi. Gelen bilgiler arasında uçakların İstanbul Havalimanı’ndaki uçak trafiğinde aksamalar olduğu ifade ediliyor. Ayrıca deniz erişimi de lodos sebebiyle topallamış gidişatta. Öte yandan; Pendik ve Kocaeli ortamlarında bazı balıkçı teknelerinin battığı bilgisi geliyor. 

İstanbul'da lodos

Bu arada, yaşanan fırtına sadece İstanbul’u etkilemiyor. Başta İzmir olmak üzere yurdun dört bir yanından kan donduran görüntüler paylaşılmaya devam ediyor.

DHA’nın paylaştığı alttaki videoda İstanbul’da yaşayan yurttaşların sürükledikleri görüntüler yer alıyor:

Avcılar’da bir saat kulesinin yıkıldığı anlar:

Tags: Lodos Felaketinin Boyutlarını Gösteren Görüntüler [Video] Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ