League of Legends Worlds final günü ve yeri muhakkak oldu

Mayıs 26, 2021 0

Riot Games, 2021 League of Legends Dünya Şampiyonası‘nın nerede yapılacağını açıkladı. Twitter aracılığıyla açıklanan şampiyonanın finali, 6 Kasım’da Çin’in Shenzen kentindeki Universiade Sports Centre‘da yapılacak.

Riot Games tarafından açıklanan ayrıntılara nazaran, Shenzen FC futbol grubuna mesken sahipliği yapan 60 bin seyirci kapasitesine sahip stadyum, 6 Kasım’da en âlâ LoL oyuncularını ve seyircileri ağırlayacak.

“League of Legends finali için daha güzel bir yer düşünülemezdi”

Riot Games Global E-spor lideri John Needham yaptığı açıklamada, “Bu yıl Worlds 2021 ile cümbüş ve sporun sonlarını zorlamaktan ve LoL E-sports‘un önümüzdeki 10 yılını tanımlamaktan ötürü son derece heyecanlıyız” sözlerini kullandı.

Shenzen kentinin binlerce yüksek teknolojili teşebbüs tertibiyle Çin’in en yenilikçi kenti olduğunu belirten Needham, finale mesken sahipliği yapmak için daha düzgün harika bir yer daha düşünemediklerini de kelamlarına ekledi.

Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki çeşitli ülkelerden ekiplerin kozlarını paylaştığı şampiyonaya Çin, üst üste ikinci, toplamda ise üçüncü defa mesken sahipliği yapmış olacak. Geçen sene birden fazla kentte gerçekleştirilmesi planlanan aktiflik, koronavirüs salgını sebebiyle karantina altında olmak şartıyla yalnızca Şangay ile sonlandırıldı. Geçen sen gülen taraf ise Güney Kore temsilcisi DAMWON Gaming oldu.

2011‘den beri düzenlenen aktiflikte ise en çok şampiyonluk üç defa ile Güney Kore temsilcisi SK Telekom T1‘e ilişkin. Onu ikiz sefer şampiyon olan bir diğer Güney Kore temsilcisi Samsung Galaxy izlerken, Fnatic, Taipei Assasins, Invictus Gaming, FunPlus Phoenix ve DAMWON Gaming de onları birer şampiyonlukla takip ediyor.

Tags: Şampi̇yon Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts