Microsoft CEO’su: Yeni Jenerasyon Windows Yakında Geliyor

Mayıs 26, 2021 0

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft‘un mevcut en yeni işletim sistemi olan Windows 10 için “Sun Valley” kod isimli büyük bir güncelleme üzerinde çalıştığı katiyetle bir sır değil. Lakin Satya Nadella tarafından yapılan son açıklamalar, Sun Valley güncellemesinin sanılandan da büyük olacağını düşündürmüş durumda.

Microsoft’un dün prestijiyle başlayan “Build” isimli geliştirici konferansının açılış konuşmasını yapan Microsoft CEO’su Satya Nadella, konuşması sırasında üzerinde çalışmış oldukları güncelleme hakkında ayrıntıları paylaşmamış olsa da güncellemeden “yeni jenerasyon Windows” olarak bahsederek beklentileri artırdı.

Yakında, geliştiriciler ve içerik oluşturucular için daha büyük ekonomik fırsatların kilidini açacak, son on yılın en değerli Windows güncellemelerinden birini paylaşacağız” diyen Microsoft CEO’su, “Yeni kuşak Windows konusunda inanılmaz derecede heyecanlıyım” dedi ve geliştiricilere uygulamaları oluşturmak, yayınlamak ve gelir elde etmek için en yenilikçi ve açık platformu sunacaklarının kelamını verdi.

“Build” bir geliştirici konferansı olduğundan Nadella’nın açıklamaları çoğunlukla geliştiricileri gaye alıyordu. Yeniden de Microsoft CEO’sunun tabiri ile “yeni kuşak Windows”, geliştiricilerin yanı sıra kullanıcılara da büyük yenilikler getirecek. Temmuz ayında Microsoft, Windows 10’un 6. yıldönümünü kutlayacak ve kelam konusu tarih, Sun Valley güncellemesini herkese tanıtmanın en uygun vakti olabilir.

Tags: Microsoft, Şimdiki, windows Categories: Yazılım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts