Microsoft Edge’in ‘Bing’ Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Mayıs 31, 2021 0

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Chromium tabanlı Edge için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı. Yayınlanan güncelleme, internet tarayıcısının sürümünü 91’e yükseltirken, kullanıcıları da sıkıntıdan çıkarmaya başladı. Çünkü Microsoft, bu yazılım güncellemesi ile Chromium tabanlı Edge kullanıcılarına daima olarak Bing ve varsayılan tarayıcı bildirimi göndermeye başladı.

Microsoft esasen kullanıcıyı canından bezdirmeyi seven bir şirket. Daha evvelki periyotlarda de bilhassa Edge ve Windows 10 kullanımı için daima bildirimler gönderen Microsoft, son yazılım güncellemesinden bu huyunu tekrar göstermeye başladı. Şayet sizler de Edge kullanıyor ve son güncellemeyi yaptıysanız, muhtemelen bu bildirimleri sık sık görüyorsunuzdur. Pekala Microsoft’un can sıkan bildirimlerinden nasıl kurtulabilirsiniz?

Edge’in ve Bing’in varsayılan olması için gönderilen bildirimi nasıl kapatabilirsiniz?

  • Edge’i açın.
  • Adres çubuğuna “edge://flags” yazın. (Tırnak işaretlerini kullanmayın.)
  • Açılan sayfanın üst kısmında arama yapmanızı sağlayacak bir kısım göreceksiniz. Buraya “Show feature and workflow recommendations” yazın. (Tırnak işaretlerini yeniden kullanmayın.)
  • Karşınıza bir seçeneğin geldiğini göreceksiniz. Bu seçeneğin çabucak sağ tarafındaki açılır menüde “Default” yazıyor olacaktır. Bu ibarenin üzerine tıklayın ve “Disabled” seçeneğini etkinleştirin.
  • Tarayıcınızı tekrar başlatın.

Tags: edge, Microsoft Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts