Microsoft, Windows 10 için radikal değişiklikler yapabilir

Mayıs 26, 2021 0

Windows 10 kullanıcılarının en çok yakındığı mevzulardan birisi işletim sisteminin tasarımı. Bilhassa macOS üzere işletim sisteminde ön plana çıkan şey çoklukla tasarım ve kullanıcı verimliliği oluyor. Microsoft, Windows 10 için “radikal” tasarım değişikliğine hazırlanıyor. Şirket, bu yılın başlarında “canlandırıcı” bir güncellemeyi sessizce onayladı.

Windows 10 dizaynında radikal değişiklikler olabilir

Windows 10 21H2 “Sun Valley” güncellemesinin işletim sistemi için büyük değişiklikler yapacağı belirtiliyor. Başlat menüsü, aksiyon merkezi, vazife çubuğu ve Windows uygulamaları için geniş çaplı iyileştirmeler olacak. Sun Valley güncellemesi hakkında pek fazla bilgi bulunmuyor. Lakin önizleme kutucuklarında yuvarlatılmış köşelere, Windows 10X gibisi özelliklere ve geçişlere odaklanacağı belirtiliyor.

WindowsLatest‘a nazaran Microsoft, bu ayın başlarında bir iş ilanı yayınladı. İş ilanı, Windows ve Windows uygulamalarının UX’inden (Kullanıcı Tecrübesi) sorumlu, Microsoft’un Interactive eXperiences Platform (IXP) takımı tarafından yayınlandı. IXP grubu başlat menüsü, Office, Microsoft Edge ve lokal Windows uygulamalarından sorumlu. İş ilanında aranan Microsoft Program Yöneticisi, “Windows UX platformunda büyük iyileştirmeleri tanımlamak, tasarlamak, planlamak ve inşa etmek” için Proje Birleşme takımı ile birlikte çalışacak.

Yapılan değişiklikler 2021‘in sonlarına hakikat gelecek. Sun Valley güncellemesi, iş istasyonları, masaüstü bilgisayarlar, tabletler, 2’si 1 ortada aygıtlar vb. dahil olmak üzere tüm Windows 10 versiyonlarına gelecek.

Tags: İş, Microsoft, windows, Windows 10 Categories: Yazılım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts