Microsoft, Windows 10’u ‘Değiştirecek’ Elemanlar Arıyor

Mayıs 24, 2021 0

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Windows 10 ile ilgili çalışacak birtakım yeni eleman arayışlarına girdi. Bu bağlamda internet sitesi üzerinden yeni iş ilanları yayınlayan şirket, Windows 10’un tasarımı sil baştan tekrar yaratacak üzere görünüyor. Üstelik iş ilanında yer alan bilgiler, kullanıcılara ihtilal niteliğinde yenilikler sunulacağını ortaya koyuyor.

Windows 10’un bir sonraki güncellemesinin “Sun Valley” olarak kodlandığı ve iptal edildiği duyurulan Windows 10X’in özelliklerinin bu güncellemeyle Windows 10’a sunulacağı zati biliniyor. Açılan iş ilanları ise bu Windows 10X özelliklerini Windows 10’a taşıyacak yeni isimlere gereksinim duyulduğunu gözler önüne seriyor. Microsoft, hususla ilgili açıklamalarında Windows 10 arayüzünde uzun yıllar boyunca devam edecek bir revizyon işine girildiğini ve alınacak elemanların da bu uzun seyahatin bir modülü olacağını söylüyor.

Başlat Menüsü, Office uygulamaları, Microsoft Edge ve öteki uygulamalar, büsbütün değişebilir

Microsoft’un yayınladığı iş ilanlarından bir adedinde, alınacak elemanların Interactive eXperiences Platform (IXP) bünyesinde çalışacağı söz ediliyor. Bu grup, Windows 10’un yerleşik uygulamaları üzerinde çalışıyor. Bu doğrultuda Başlat Menüsü, Office uygulamaları, Microsoft Edge ve Windows 10’a önyüklü olarak gelen tüm uygulamaların bu grubun elinden geçtiğini söyleyebiliriz. Bu açıklama, Windows 10’da büyük değişiklikler yaşanacağının açık bir göstergesi.

Başka iş ilanına baktığımızda, direkt görünüme odaklanıldığını görüyoruz. Bu noktada “Dünyayı değiştirmemize yardım edeceksiniz.” diyen Microsoft, Windows 10’un genel görünümünün ve kullanım hissinin değiştirileceğini belirtiyor. Lakin Microsoft’un bu bahiste ne üzere işler başarabileceğini görmek için uzunca bir müddet daha beklememiz gerekecek üzere görünüyor.

Tags: İş, Microsoft, Windows 10 Categories: Yazılım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts