Monster Hunter Rise 7 milyondan fazla sattı

Mayıs 28, 2021 0

Geliştirici Capcom, Monster Hunter serisinin en son çıkan oyunu Monster Hunter Rise‘ın şu ana kadar dünya çapında yedi milyondan fazla kopya sattığını duyurdu. Capcom bu olayı kutlamak için oyuncuların, oyunda kullanması için bir dizi iksir ve eşya içeren Kamura Pack 3‘ü fiyatsız olarak talep edebileceklerini bildirdi. 

Nintendo Switch platformuna özel olarak çıkartılan Monster Hunter Rise Nintendo eShop aracılığıyla hem perakende hem de dijital olarak satın alınabilir durumda.

Monster Hunter Rise beklenen satış sayılarını aştı

Satışlarının beklentileri aştığını açıklayan Capcom, oyunun yeni bir dönüm noktasına ulaştığını bildirdi. Dünya çapındaki sevkiyatlarda ve dijital satışlarda yedi milyonu geçtiğini açıkladı. Nintendo Switch için 26 Mart 2021 tarihinde piyasaya sürülen aksiyon RPG‘si, 28 Nisan prestijiyle altı milyonu aşan satış sayısına ulaştı.

Capcom bu başarıyı kutlamak ismine Kamura Pack 3′ü oyun içinde fiyatsız olarak sunacak. Paket içerisinde Mega Potions, Well-made Steaks, Large Barrel Bombs, Mega Demondrug ve Mega Armoskins üzere öğeler yer alacak.

Oyunun bu başarısı, özellikle 2020/21 mali yılında rekor kâr elde ettiğini belirten Capcom için pek de şaşırtan değil. Ekip satışların daha da artmasını beklediğini bildirdi.

Monster Hunter Rise yeni güncelleme aldı

Satış başarısı devam eden oyun, bir yandan da Ver. 3.0 isminde yeni bir güncelleme aldı. Bu yama ile oyuna Apex Zinogre ve Crimson Glow Valstrax isminde yeni canavarlar eklendi. İmale önümüzdeki aylarda yeni vazifeler üzere daha fazla içerik gelmesi planlanıyor.

Oyun şu anda yalnızca Switch konsollarına özel. Ancak 2022‘nin başlarında PC platformuna gelmesi planlanıyor. Bu arada Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin oyunu da 9 Temmuz‘da PC için Steam ve Nintendo Switch aracılığıyla dünya çapında piyasaya sürülecek. 

Tags: Capcom, Hunter, İçi̇n, oyun, satış Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts