Neredeyse Yüzde Yüz Ekran Gövde Oranı Sunan Telefon Patenti

Mayıs 25, 2021 0

Katlanabilir akıllı telefonlar, son vakitlerde internet üzerinde çokça karşılaşıyor olsak da şimdi tam olarak pazara yerleşebilmiş değil. Bu sebepten dolayı ortada bir rekabet ortamı oluşmamış olsa da Samsung’un katlanabilir akıllı telefonlar konusunda liderliği elinde tuttuğunu söylemek sıkıntı değil.

O denli ki Güney Koreli teknoloji devi, önümüzdeki aylarda, Z serisinin üçüncü üyesi Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3’ü kullanıcılarıyla buluşturacak. Samsung bu alandaki boşluğu doldururken öbür firmalar da oturup beklemiyor olağan ki. Huawei, Oppo, TCL üzere birçok marka da bu alanda eserler ortaya koyuyor ve devamlılığını sağlamaya çalışıyor. Xiaomi de Mi Mix Fold ile bu alana yatırımlar yaptığını ve güzel karşılandığını gördüğümüz bir firma. Bilgilere nazaran Xiaomi, katlandığında yüzde yüze yakın ekran gövde oranı sunan bir akıllı telefonun patentini aldı.

Xiaomi’nin aldığı yeni patent:

Öncelikle bu patentin bizlere aygıtın donanımı hakkında bilgi vermediğini belirtelim. Alınan patente nazaran akıllı telefonun yayın numarası CN112839115A. En çok dikkat çeken özelliğiyse katlandığı vakit neredeyse yüzde yüz ekran gövde oranı sunabiliyor olması.

Patente nazaran telefonun kamerası da menteşe sistemiyle birlikte hareket edecek halde tasarlanmış. Bu da öne ve geriye farklı kameralar pozisyonlandırma zorunluluğunu ortadan kaldırıp ikisi için tek kamera modülü kullanılmasına imkan sağlıyor. Patente nazaran akıllı telefon, ön kamera kapalı halde kullanıldığında bahsettiğimiz üzere kullanıcıya yüzde yakın bir ekran gövde oranı sunuyor.

Bunun yalnızca bir patent olduğunu ve bu türlü bir akıllı telefonun karşımıza yakın vakitte çıkıp çıkmayacağı hakkında ortalıkta bir bilgi olmadığını belirtelim. Lakin Xiaomi bu türlü bir eseri pazara sunarsa, katlanabilir akıllı telefon alanında standartların tekrar belirlenebileceğini söyleyebiliriz.

Tags: akıllı telefon, patent, Yüz Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts