Netflix’in Bir Görüntü Oyun Geliştirdiği Söyleniyor

Temmuz 15, 2021 0

Değerli haber kaynaklarından Bloomberg, bugün çok çarpıcı bir tez ortaya attı. Teze nazaran dünyanın en büyük çevrimiçi dizi ve sinema platformu Netflix, bir görüntü oyun geliştirmek için kolları sıvadı. Kelam konusu argümanın geçtiğimiz aylarda lisana getirilen “Netflix, Apple Arcade gibisi oyun abonelik sistemi üzerinde çalışıyor.” tezinden sonra gündeme gelmesi, dikkatlerden kaçmadı.

Bloomberg’in savlarına nazaran Netflix, eski bir Electronic Arts ile Facebook yöneticisi olan Mike Verdu‘yu da işe almış durumda. Hususla ilgili olarak Netflix’le bağlantıya geçen Bloomberg, Verdu’nun Operasyon Yöneticisi Greg Peters’a rapor vermek için işe alındığını öğrendi. Lakin Netflix, bu mevzuyla ilgili ayrıntı vermekten kaçındı.

Netflix’te oyun oynamak için ekstra ödeme yapmak gerekmeyebilir

Bölüm kaynaklarının savlarına nazaran Netflix’in oyunlarını oynamak isteyen Netflix kullanıcıları, ekstra bir ödeme yapmak zorunda kalmayacaklar. Netflix’in abonelik paketlerinden birini kullanan tüketiciler, bu oyunlara da diledikleri üzere ulaşabilecekler. Ayrıyeten Netflix’teki oyunlar için yeni bir platform kurulmayacağı, sırf Netflix’in internet sitesindeki kategori alanına oyunlarla ilgili yeni bir sekmenin ekleneceği belirtiliyor.

Netflix’in üzerinde çalıştığı oyun ya da oyunlar ile platformun oyun abonelik sistemi ile ilgili ayrıntılı bir bilgi sahibi değiliz. Şirket yetkilileri, bugüne kadar bu bahisle ilgili resmi bir şey söylemediler. Fakat platformun görüntü oyunlarla ilgili kimi planlarının olduğu aşikar ve muhtemelen 2022 yılında, Netflix’in görüntü oyun dalına girdiğini görmüş olacağız…

Tags: İddi̇a, İlgi̇li̇, Netflix, oyun Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts