Netflix’in Karışık Oynat Seçeneği Android’e Geliyor

Mayıs 27, 2021 0

Dünyanın önde gelen dijital yayın platformlarından Netflix, geçtiğimiz aylarda kullanıcıların izleyecekleri şeyleri daha kolay seçebilmesi için Karışık Oynat seçeneğini sunacağını açıklamış ve geçtiğimiz ay da bu özelliği kullanıma sunmuştu. Her bölgede farklılık gösteren bu özellik, yavaş yavaş tüm kullanıcıların Netflix hesaplarına tanımlanmıştı.

Yalnızca tarayıcı üzerinden erişmesi mümkün olan bu özellik, Netflix’in yeni yapmış olduğu açıklamaya nazaran Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara da geliyor. Şimdilik deneme evresinde olan Karışık Oynat özelliğine yalnızca hudutlu sayıdaki Android kullanıcıları ulaşabiliyor.

Karışık Oynat özelliği kimi Android kullanıcılarının hesabına tanımlandı

Netflix’in nisan ayından beri kullanıcılarına sunduğu Karışık Oynat seçeneği, kiminin güzeline giderken kiminin de pek işine yaramayan bir özellik haline geldi. Bunun en büyük sebebi de platformda kullanılan algoritmanın kimi kullanıcıların sinema ve dizi zevkiyle uyuşmamasıydı. Kullanıcılar, daha evvel kendi zevkinde üretim izlemelerine karşın Karışık Oynat özelliğinden gelen sinema ve dizileri hiç beğenmediklerini lisana getirmişti.

Elbette Karışık Oynat özelliği son derece yeni olduğu için Netflix’e biraz vakit tanımamız gerekiyor. Sonuçta dijital platformların kıyasıya yarıştığı bir periyotta her bir platform kullanıcılarını memnun etmek ismine elinden geleni yapacaktır. Daha evvel Karışık Oynat özelliğini taşınabilir uygulamalara getireceğine dair kelam veren Netflix, kelamını tuttuğunu ve birinci olarak birtakım Android kullanıcılarının Netflix hesaplarına bu özelliği tanımladıklarını lisana getirdi.

Android işletim sistemine gelmiş olsa da şimdi test etabında olan taşınabilir Karışık Oynat seçeneği, işler yolunda giderse tüm Android kullanıcılarına sunulacak. Netflix’in tıpkı özelliği ne vakit iOS işletim sistemine getireceği ise şimdi bilinmiyor.

Tags: Android, Netflix Categories: Yazılım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts