Nintendo’dan Netflix severlere makûs haber!

Temmuz 3, 2021 0

Dijital içerik platformları, gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Kullanıcılar bir vakitler televizyonda izledikleri her şeyi istedikleri yer ve vakitte bu platformlardan izliyor. Bilhassa gençler tarafından tercih edilen metot, Netflix üzere şirketlerin neredeyse her platformda olmasına yol açıyor.

Bilgisayarda, televizyonda, tablette, telefonda ve hatta oyun konsollarına bile çıkış yapan Netflix, her yerde erişilebilir olmak istiyor. Lakin kimi pürüzler mevcut. İnadı nedeniyle sık sık öteki şirketlerle sorun yaşayan Nintendo, bu manilerden biri. Şirket, tanınan konsollardan büsbütün engelledi.

Nintendo, Netflix dayanağını sonlandırdı

Switch ile başarılı günler geçiren Nintendo, Haziran’da Wii U ve 3DS Netflix uygulamalarının fişini sessizce çekti. Bu, Netflix’i izlemek için hala bu eski konsolları kullanan herkes için makûs haber. Birebir vakitte resmi olarak 2021 yılında Netflix’i şirkete ilişkin bir eserde izlemenin bir yolu olmadığı manasına geliyor. Şayet kelam konusu bir diğer şirket olsaydı bu durum epeyce şaşırtan olurdu.

Ocak ayında açıklama yapan Nintendo, Netflix uygulamalarının 30 Haziran’da çalışmayı durduracağını doğruladı. Ayrıyeten bundan bir ay evvel yayıncı, hem konsolun dijital mağazasından platformun uygulamalarını kaldırdı. Netflix ve Disney+ üzere dijital akış platformları her zamankinden daha büyükken alınan karar kullanıcıları şaşırttı.

Nintendo’nun bu tavrı, şirket “kendi dijtial içerik platformunu mu geliştiriyor?” sorularını akıllara getirdi. Pekala siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Netflix uygulaması sizce niçin yok? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Tags: Netflix, Şirket Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts