N'oldu ki: Çin, 14 Yaşından Ufakların TikTok Kullanımını Sınırlandırdı

N’oldu ki: Çin, 14 Yaşından Ufakların TikTok Kullanımını Sınırlandırdı

Eylül 30, 2021 0

Çin hükümeti, uzun bir vakittir “hasarlı” olarak tanımladığı sosyal medya platformlarında gençlerin geçirdiği müddete müdahale etmek istiyordu. Hatta geçtiğimiz aylarda Çin Milli Basın ve Yayın Yöneti, 18 yaşından ufakların yalnızca Cuma ve hafta sonları interneti kullanmasına izin verdiğini gösteren yeni kurallarını tüm vatandaşlarıyla paylaşmıştı. 

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, Çin hükümetinin vermiş olduğu bu karara yönelik yeni bir adım attı ve platformun Çin’de kullanılan versiyonu olan Douyin’e 14 yaşından minikler için sınırlama getirdiklerini açıkladı.

14 yaşından minikler, Douyin’i kullanmak için kimliklerini doğrulamak zorunda

tiktok

TikTok’un ana işletmeyi olan ByteDance’in paylaştığı blog yazısına göre bundan sonra Çin’de yaşayan 14 yaşından minikler, Douyin’i yalnızca sabah 06.00 akşam 22.00 arasında kullanabilecek. Aynı zamanda gençlerin bu platformda daha nitelikli süre geçirmesini istediklerini ve bu nedenle gençler için ayrı bir mod sunacağını belirten ByteDance, bu mod içerisinde popüler bilim deneylerl, müze ve galeri sergileri gibi eğitim odaklı içeriklerin yer alacağını dile getirdi. 

14 yaşından ufakların sabah 06.00 akşam 22.00 arası Douyin’i kullanması için ayrı bir koşul daha bulunuyor. ByteDance, 14 yaş altı tüm kullanıcıların kimlik bilgilerini doğrulamaları gerektiğini, anonim veya sahte hesap ile uygulamaya giriş yapılamayacağını dile getirdi. ByteDance, çocukların kimlik bilgilerini basitçe doğrulayabilmeleri için ebeveynlere çocuklarına destekçi olmaları gerektiğine dair çağrıda bulundu.

Tags: 14 Yaşından Küçüklerin TikTok Kullanımını Sınırlandırdı, çin Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts