Okan Bayülgen'den Sosyal Medya Fenomenleri Hakkında Enteresan Açıklama: Erotoman İlişki Yaşıyoruz

Okan Bayülgen’den Sosyal Medya Fenomenleri Hakkında Enteresan Açıklama: Erotoman İlişki Yaşıyoruz

Aralık 3, 2021 0

Türkiye’nin en ünlü komedyenlerinden bir tanesi olan Okan Bayülgen, bir vakittir sosyal medya fenomenlerine kafayı takmış gidişatta. Daha evvel de mevzuyla alakalı bazı açıklamalarda bulunan Bayülgen, “Onlar çöp, hepsi çöp. Para kazanmaya çalışan perişanlar hepsi. Hiçbir şey olmaz onlardan.” biçimindeki ifadeleriyle tepkilerin gündemine oturmuştu. Mevzuyla alakalı yeni açıklamalarda bulunan komedyen, bu kere daha değişik bir çıkış yaptı.

Haber Global’de yayınlanan bir programa katılan Bayülgen, “Influencerlar ile erotoman ilişki yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Programdaki öbür katılımcılar da bu fikri doğruladı. Peki bu deyim neydi? Gelin hep beraber, bu vakanın ayrıntılarına yakından bakalım.

Erotoman ilişki nedir?

Okan Bayülgen erotomani

Erotoman ilişki ya da erotomani, insanların kendilerinden daha iyi şartlarda yaşayan ya da daha iyi statülerde olan insanlara aşık olması anlamına geliyor. Psikiyatride kendisine yer bulmayı başaran ve bir ‘rahatsızlık’ olarak kabul edilen erotomani, bugün pek çok insanda görülebiliyor. Uzmanlar, belli bir seviyenin üzerinde erotomani içinde olan insanların rehabilitasyonlarını ilaçlar ile sürdürüyorlar… Peki Okan Bayülgen, neden böyle düşünüyordu?

Haber Global’deki programda, e-ticaret konuşulurken mevzu bir anda internet fenomenlerine geldi. Programdaki katılımcılara göre özellikle de giyim üzerine içerik üreten influencerlar, sektörde tanımlayıcı hale geldiler. Katılımcılara göre bunun sebebi ise erotomani. İddialara göre bir fenomeni çok seven sıradan fertler, onun gibi olmak, onun nasihatlerine uymak için her dediklerini düşünmeden yapar hale geldiler…

Haber Global’deki programın o kısmını alttan izleyebilirsiniz

Tags: Okan Bayülgen'den Sosyal Medya Fenomenleri Hakkında Açıklama Categories: Sosyal Medya
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ