OnePlus, Digital Wellpaper Uygulamasını Tanıttı

Mayıs 27, 2021 0

Hong Kong merkezli akıllı telefon üreticisi OnePlus, kullanıcıların uygulama kullanım müddetlerini daha rahat görüntüleyebilmeleri için canlı duvar kağıdı uygulaması geliştirdi. Bu duvar kağıdı sayesinde kullanıcılar, yalnızca duvar kağıtlarına bakarak hangi uygulamada ne kadar mühlet geçirdiklerini görebilecekler.

Uygulama kullanım mühletini daha evvel iOS ve Android akıllı telefonlarda görüntülemek esasen mümkündü fakat kullanıcılar bu tabloya yalnızca ayarlar menüsünden ulaşabiliyordu. OnePlus, hem bu zahmeti ortadan kaldırmak hem de kullanıcılarını uygulamaları kullandıkları mühlet hakkında daha şuurlu hale getirmek için bu tabloyu canlı bir biçimde duvar kağıdına taşıdı.

Kategorilerin kullanım müddetlerine nazaran renkleri de değişiyor

Digital WellPaper olarak isimlendirilen bu uygulama toplumsal medya, ömür, irtibat, oyun, cümbüş, haber ve iş olmak üzere 7 farklı kategoriye ayrılıyor. Rastgele bir kategorinin kullanım mühleti ne kadar artarsa, uygulama o kategoriyi daha kırmızı olacak halde gösteriyor.

Digital WellPaper, kullanıcılara hangi uygulamayı ne kadar müddet ile kullandıklarını direkt sunmuyor. Yani canlı duvar kağıdının üzerinde “şu uygulama şu kadar saat kullanıldı” üzere bir ibare bulunmuyor. Kullanıcılar, yalnızca renk ayrımı sayesinde hangi kategorideki uygulamaları ne kadar fazla kullandığını öğrenebiliyor. Ferdi kullanımla ilgili daha fazla bilgi almak isteyenler, bu ayrıntılara tekrar Digital WellPaper uygulaması üzerinden erişebiliyor. Canlı duvar kağıtları, tıpkı vakitte kilit ekranında da kullanılabiliyor ve kullanıcılara 3 farklı tasarım sunuyor.

Tags: Duvar, Kullanıcılar, Kullanım, Süre, uygulama Categories: Yazılım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts