OnePlus, Geekbench’den çıkarılmasıyla ilgili konuştu!

Temmuz 13, 2021 0

OnePlus, geçen hafta aygıtlarını soktuğu performans testlerinde hile yapmasıyla Geekbench platformundan atılmıştı. Şirket, daha güzel performans testleri için OnePlus 9 ve Pro aygıtlarında kimi uygulamaları kısıtlayarak testlere giriyordu. Tartışma konusu haline gelen bu durum hakkında OnePlus’un kimi açıklamaları var.

Şirket hususla ilgili daha sonra kimi uygulamaları kısıtladığını, lakin bunun sebebinin sadece aygıtın daha güzel pil ömrü elde etmesini sağlamak gayesiyle yapıldığını söyledi.

OnePlus, Geekbench’ten atılması hakkında konuştu

OnePlus bugün, mevzuyla ilgili yepisyeni ve detaylı bir açıklama ile geldi. OnePlus bir forum gönderisinde işte bu açıklamalara yer verdi: “Son yıllarda, akıllı telefon performansı, toplumsal medya, tarayıcılar ve hatta birtakım hafif oyunlar dahil olmak üzere birçok uygulama güçlerini ekseriyetle çokta kullandıkları bir noktaya ulaştı. Bunu akılda tutarak, grubumuz dikkatini sadece saf performans sağlamaya, güç tüketimini ve ısı yayılımını azaltmaya ve cihazlarımızdan beklediğiniz performansı sağlamaya odakladı. Daha kesin olmak gerekirse, her uygulamayı muhtaçlık duyduğu en uygun performansla eşleştirmek istiyoruz. Geçen hafta tespit edilen testlerde kimi uygulamaları kısıtladığımız gerçeği gerçek ve bunların hepsinin pil ömrü ve ısı dağılımı ismine yapılıyor.”

OnePlus, yaptığı hileye istinaden bu açıklamalarda bulunsa da raporlara nazaran uygulama kısıtlamaları pil ömründe çok da bir fark yaratmıyor. Görünüşe nazaran bu durumun pil ömrüne eklediği vakit yalnızca bir kaç dakika. Ayrıyeten, bir şirketin pil ömrü tatmin edici olmadığında başvurması gereken öteki bir tahlil var. Kelam konusu daha büyük bir batarya kapasitesi ile piyasaya sürmek.

Bunlara ek olarak ısı dağılımı için de uygulama kısıtlamak haricinde farklı tahliller mevcut. OnePlus bu alandaki donanım eksikliklerini telafi etmek için bir yazılım tahliline gitmiş üzere görünüyor.

Tags: Bazı, Oneplus, performans, Pi̇l Ömrü, uygulama Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts