OPPO’dan büyük atılım!

Mayıs 25, 2021 0

OPPO, daha sürdürülebilir bir gelecek yaratma gayesiyle Çevresel Derecelendirme Etiketleme Programı’na birinci katılan markalardan biri olarak, ‘insanlık için teknoloji, dünya için iyilik’ misyonunu pekiştirdi. Bu program haziran ayından itibaren tüketicilerin, en sürdürülebilir özelliklere sahip akıllı telefonları belirleyerek, kendi ortalarında karşılaştırma yapmalarına yardımcı olması hedefiyle Avrupa çapında uygulanmaya başlayacak.

Akıllı telefonların üretimi, kullanımı, taşınması ve elden çıkarılması üzere ögelerin çevresel tesirleri hakkında gerçek ve dengeli bilgiler sağlamak üzere geliştirilen Çevresel Derecelendirme teşebbüsü, Avrupa’nın önde gelen beş taşınabilir operatörü olan Deutsche Telekom, Orange, Telefónica, Telia Company ve Vodafone tarafından ortaklaşa olarak oluşturuldu.

Programın birinci iştirakçilerinden OPPO, birebir vakitte Çevresel Derecelendirme’nin 19 farklı kriterden oluşan adil, objektif ve dengeli kıymetlendirme metodolojisinin oluşturulması için de data ve fikir katkısında bulundu. Detaylı bir değerlendirmenin akabinde, her bir akıllı telefona tüm hayat döngüsü boyunca eserin çevresel performansını belirleyen 100 üzerinden genel bir Çevresel Derecelendirme puanı verilecek. Çevresel Derecelendirme Etiketi; dayanıklılık, onarılabilirlik, geri dönüştürülebilirlik, iklim tesiri ve kaynak verimliliği olmak üzere sürdürülebilirliğin beş temel istikametini vurguluyor.

Sanayi ortaklarıyla iş birlikleri geliştirmenin yanı sıra, OPPO daha sürdürülebilir bir dünya inşa etmeyi ve herkes için daha uygun bir gelecek yaratmayı en temel sorumluluklarından biri olarak benimseyerek öbür teşebbüslerde de bulunuyor. Bu manada OPPO, tasarım, paketleme, materyal sürece ve daha fazlasını kapsayan daha sürdürülebilir üretim süreçlerini benimsiyor. 2019 ile karşılaştırıldığında OPPO, 2020’de tartı bazında 13 kat daha fazla eseri geri dönüştürdü. Yenilenebilir gereçler alanında OPPO’nun ambalajları %45 yenilenebilir liflerden yapıldı. OPPO 2020’de genel atıklarını %42,7 ve dolaylı sera gazı emisyonlarını %20 azalttı.

Daha sağlıklı bir ortam yaratmaya katkıda bulunmanın yanı sıra, bu teşebbüsler birebir vakitte OPPO’nun tüketiciler ve ortaklar tarafından tanınmasına yardımcı oluyor. Üç yıl evvel Batı Avrupa pazarına giren OPPO, pazarda kıymetli bir büyüme kaydetti ve birçok pazarda kendine yer edindi. IDC ve Canalys’e nazaran, OPPO’nun akıllı telefon sevkiyatları Avrupa’da yıldan yıla %153 artarak bölgedeki birinci 4 sırasını garantiledi.

OPPO, ileriye dönük olarak etraf müdafaasına daha fazla katkıda bulunmak ve dünya çapındaki beşerler için daha parlak bir gelecek yaratmak için kesimdeki ortaklarla çalışmaya devam edecek.

Tags: İçi̇n, Kat, Oppo Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts