Öyküsü ile öne çıkan oyunlar: Kısım 2

Mayıs 31, 2021 0


Öyküsü ile öne çıkan oyunlar listemizin devamı ile karşınızdayım. Uzun bir ortadan sonra ikinci listeyi hazırlamak epey keyifliydi. Günümüzde EA üzere büyük firmalar her vakit sürdürülebilir oyunlar için yatırım yapmak istiyor. Sürdürülebilir oyunlar ekseriyetle servis oyunu diyebileceğimiz bir yapıda. Sürdürülebilir oyunlar çoklukla online tabanlı oluyor ve her gelen güncellemede oyun içerisine yeni şeyler ekleyerek canlı kalmaya çalışıyor.

Tabi bunu yaparken lootbox dediğimiz birtakım ekstra içerikleri de ekliyorlar. Şirketlerin asıl parayı kazandıkları yer burası oluyor. FIFA bunun için hoş bir örnek, FUT ile ön plana çıkarak oyunculara daima para harcatmayı başarıyor. Oyun geliştiren büyük şirketlerin bu şekil tekniklere başvurması ve öykülü oyunları göz arkası etmesi neredeyse kaçınılmaz oluyor. Lakin oyuncular uzun müddet vakit geçirebilecekleri öykülü oyunlar arıyor.

Görünüm, klişe ve macera

Tek oyunculu oyunlar öyküleri ile ön plana çıksa da dünya tasarımı, sesler, müzikler, modellemeler ve karakter animasyonları da sizi içine çeken etkenler oluyor. Listedeki kimi oyunların öyküleri tahminen sizin ilginizi hiç çekmeyebilir ya da oynadıysanız sizi sıkmış olabilir. Şayet listedeki oyunları yarım bıraktıysanız dönüp bir daha bakın derim. Listedeki oyunlar rastgele bir sıraya nazaran hazırlanmamıştır. Keyifli okumalar.

Battlefield 1

Battlefield 1, Battlefield Hardline’dan sonra piyasaya çıkan bir oyun, ama Hardline, polis-hırsız teması üzerinden ilerleyen bir üretimdi. Battlefield 1, Battlefield 4’ten sonra çıkan askeri temada bir oyun. Bilhassa Battlefield 4 ve Battlefield Hardline’dan sonra âlâ bir öyküye sahip. Bilhassa mevzu aldığı devir ve o devirde yer alan kıssalar ile birçok oyuncuyu etkilemeyi başarmıştır. 1. Dünya Savaşı’nı husus alan Battlefield 1’in kesim modül bir öykü anlatımı bulunuyor. Bu kıssalar çoklukla cepheleri bahis alıyor.

1. Dünya Savaşı’nda yaşanmış öykülere değinen Battlefield 1, bugüne kadar çıkmış başka Battlefield oyunlarından daha uygun bir kıssaya sahip. Oyunun açılış sekansı da epeyce etkileyici. 1. Dünya Savaşı’nda birçok asker Shell Shock ismi verilen bir rahatsızlık geçirdi. Bu rahatsızlık kimi askerlerde süreksiz olurken kimilerinde da kalıcı travmalar haline dönüştü. Battlefield 1’in açılış sekansını oynarken bu askerleri rahatlıkla görebilirsiniz. Silah çeşitliliği ve oynanış konusunda da bir dert yok, o kısımda bildiğimiz Battlefield. Battlefield 1’deki mermi fiziği öbür oyunlara nazaran biraz daha süratli bir hale getirildi.

1 2 3 4

Tags: battlefield, hikaye, İle, oyun, oyunlar Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts