Piyasayı Yerinden Oynatabilir: Apple’ın Yeni ‘Karma Asıllık Gözlüğünün’ Performansı Hakkında Afallatan İddialar

Piyasayı Yerinden Oynatabilir: Apple’ın Yeni ‘Karma Asıllık Gözlüğünün’ Performansı Hakkında Afallatan İddialar

Aralık 1, 2021 0

Teknoloji devi Apple, en son yaptığı zamlarla kullanıcılardan bir hayli tepki toplamıştı. Türkiye satışları da yerlerde dolaşan teknoloji devi, iPhone 12 uslu telefonların da geri bir araya gelebileceğini açıklayarak bir hayal kırıklığı daha yaratmıştı. Fakat işletmenin yeni ‘karma asıllık gözlüğü’ hakkında ortaya atılan yeni bilgiler kullanıcıları heyecanlandıracak türden.

Apple’ın artırılmış asıllık ve sanal gerçeklik teknolojilerini bir arada kullandığı ‘karma asıllık gözlüğü’,  uzmanların hipotezlerine göre 2022 senesinde tanıtılacak. Hangi tarihte tanıtılacağına dair kesin bir bilgi olmamasına rağmen maliyet mevzusunda bazı varsayımlar var. Magic Leap One ve Microsoft HoloLens 2 ile eş bir maliyet aralığına sahip olması beklenen gözlüğün teçhizatı hakkında ise bazı yeni bilgiler ortaya atıldı.

Gözlüğün performansı Mac ile eşdeğer olabilir:

apple karma gerçeklik gözlüğü

Şu ana kadar yaptığı incelemelerin doğru çıkmasıyla nam kazanan Ming-Chi Kuo, 2022 senesinin sonlarına doğru satışa sunulacağını iddia ettiği gözlüğün teçhizatı hakkında da paylaşımlarda bulundu. Kuo’ya göre yeni gözlük; MacBook Air, MacBook Pro 13, Mac mini ve iMac gibi bilgisayarlarda kullanılan yonga setinin eşine sahip olacak. Buna ek olarak gözlükte kullanılacak daha alt sınıf bir yonga seti de sensör bilgilerini işleyecek. Bu yonga setleri bir arada çalışarak gözlüğün ‘untethered’ olarak harekât yapabilmesine imkân sağlayacak.

Sanal gerçeklik tecrübesiyle de donatılan Apple’ın yeni gözlüğünde iki adet Sony 4K Micro OLED ekran olacak. Gözlüğün sahip olduğu 8 optik modül de kullanıcıları artırılmış asıllık tecrübesiyle buluşturacak. Buna ek olarak  Wi-Fi 6E ile donatılan gözlük, güçlü bir irtibat da sunuyor. Apple’ın gelecek on sene içinde iPhone yerine ‘artırılmış asıllık gözlükleri’ satacağını ileri süren Kuo, bu vakit içinde bir milyar kadar gözlük satılabileceğini öngörüyor.

Tags: Apple’ın Yeni Gözlüğünün İlgi Çeken Performansı Categories: Giyilebilir Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ