PlayStation Özel Oyunları Akıllı Telefonlara Gelebilir

Mayıs 26, 2021 0

Sony, hem PlayStation oyun konsolu hem de PlayStation özel oyunlarıyla sinema dalından bile daha büyük bir kesim haline gelen oyun bölümünün en büyük markalarından biri pozisyonunda. Yeniden de husus taşınabilir oyunlara geldiğinde Sony’nin ismini pek de anmıyoruz. Lakin bu durum yakın vakitte değişebilir.

Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su Jim Ryan, şirketin son kurumsal strateji toplantısında PlayStation özel oyunlarının mobile gelebileceğinin ipucunu verdi desek yeridir. “Taşınabilir, platformlarımızın ötesinde milyonlarca oyuncuya ulaşmak için araştırdığımız alanlardan yalnızca biri” diyen Ryan, oyunculara daha fazla seçenek sunmak için taşınabilir uygulamalar ve oyunlarla ilgili bir dizi deneyler yaptıklarını ve başarılı olduklarını söyledi.

PlayStation’ın AAA oyunlar ve canlı hizmet oyunlarıyla akıllı telefon oyunculuğuna geçiş yapabilecek devasa bir birinci parti eser kataloğuna sahip olduğunu tabir eden Ryan, PlayStation’a ilişkin markalar için taşınabilir pazar araştırması yaptıklarını ve yeni gelişmeler için takipte kalınması gerektiğini söyledi.

Jim Ryan, kelam konusu konuşması sırasında rastgele bir PlayStation özel oyununun ismini anmadı. Yeniden de şirketin bu alana daha fazla kıymet vermeye başladığını ve gelecekte PlayStation özel oyunlarını mobilde görmeye başlayacağımızı söyleyebiliriz.

Sony, PlayStation satış rekorları kırarken neden taşınabilir oyunculuğa da girmeyi düşünüyor?

Pek çok kişi taşınabilir oyunculuğu “gerçek” oyunculuk olarak kabul etmiyor olsa da taşınabilir oyunlar, mikro ödemeler yoluyla konsol oyunlarını kıskandıracak gelirler elde ediyorlar. Sony, milyonlarca satan PlayStation oyunlarını akıllı telefonlar için de yayınlayarak PlayStation ile ulaşamadığı milyonlarca oyuncudan gelir elde etmeyi başarabilir.

Tags: İçi̇n, mobil, oyun, PlayStation, sony Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts