PS4’ün özel oyunu PC yolcusu! PC sahipleri yaşadı!

Mayıs 27, 2021 0

Sony, şubat ayında PlayStation 5’i ziyanına sattığını açıklamıştı. Lakin bu yakında değişmek üzere. Şirketin bugün yatırımcı gününde yatırımcılarla paylaştığı bir sunuma nazaran, PlayStation 5 Haziran ayında başabaş noktasına ulaşacak ve birebir ay kar etmeye başlayacak. Lakin Sony, bu kar marjını yükseltmek için kimi PS4 oyunlarını PC’ye getirmeye devam edecek.

Uncharted 4: A Thief’s End PC’ye geliyor!

Yatırımcılara yapılan sunumda PS4’ün özel oyunu Uncharted 4: A Thief’s End’in PC platformuna da geleceği açıkça ortaya çıktı. Daha evvel, Death Stranding, Horizon: Zero Dawn, Beyond Two Souls, Heavy Rain, Detroit: Become a Human ve Days Gone üzere PS4 oyunlarını PC’ye getiren Sony, artık de Uncharted 4: A Thief’s End‘i getirecek.

PC platformuna daha fazla özel oyununu getireceğini açıklayan Sony’nin kendi 1. parti üretimlerini PC’ye sunması oyun dünyası için hayli sevindirici. Lakin PlayStation sahipleri bu durumdan pek şad kalmayacak üzere görünüyor.

Zira PC’nin gücünden ötürü PS4 oyunları PC’de kat ve kat daha kaliteli görünüyor ve yüksek FPS’te çalışıyor. 21:9 ultra geniş açılı monitör takviyesi de uğraşı.

PC sahipleri evet 5-6 yıl PS4 oyunlarını biraz geç oynayacak ancak oynadıklarına değecek üzere görünüyor. Sony’nin bu gidişle God of War ve The Last of Us üzere yılın oyunu seçilen oyunlarını da PC’ye getireceğini söyleyebiliriz.

Tags: oyun, ps4 Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts