PUBG gibisi en âlâ battle royale oyunları

Mayıs 31, 2021 0

Son devirde battle royale ve rekabetçi biçimi oyunların artmasıyla bir arada oyuncular bu alanlara ağır bir biçimde yöneldi. Birinci çabaya dayanan ve hayatta kalma oyunu H1Z1‘in çıkışından bu yana birçok oyun da çıktı. İçlerinden en çok tutulan ve oynanan imal ise PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) oldu.

PUBG çıktığı günden beri popülerliğini müdafaaya devam ediyor. Birinci olarak PC platformuna çıkış yapan oyun taşınabilir ve emülatör taraflarına da dayanak sağladı. Böylelikle birçok platformda milyonlarca kullanıcıya ulaştı.

Bu durumu göz önüne alarak sizler için PUBG gibisi en düzgün battle royale oyunlarının listesini hazırladık. İşte liste:

Apex Legends

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts. tarafından yayınlanan Apex Legends, en çok oynanan battle royale stili oyunlar ortasında yer alıyor. Oyun Titanfall ile birebir kainatta geçiyor. Ayrıyeten Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 4 Şubat 2019‘da piyasaya çıkışını yaptı.

Call of Duty: Warzone


PUBG gibisi oyunlar 2021

Raven Software ve Infinity Ward tarafından geliştirilen fiyatsız hayatta kalma oyunu Call of Duty: Warzone 10 Mart 2020‘de piyasaya sürüldü. Oyun 2019’da çıkış yapan Call of Duty: Çağdaş Warfare‘in bir kesimidir.

Oyunu başkalarından ayıran en kıymetli özellik çok daha süratli ve durağan olmayan yapısıdır. Bu durum oyun içerisinde hiç durmadan aksiyona ve uğraşa gireceğiniz manasına gelir.

H1Z1: King of the Kill (Z1 Battle Royale)

Batte royale stili oyunların birincisi sayılan H1Z1, Daybreak Game Company tarafından geliştirildi. 15 Ocak 2015 piyasaya sürülen imal 2016 yılında H1Z1: Just Survive ve H1Z1: King of the Kill olarak iki farklı projeye ayrıldı.

PlayStation 4, Xbox One ve Windows için takviyesi bulunan oyun bulunduğumuz yıl prestijiyle aşikâr oranda kullanıcı sayısına sahip. Birinci çıkışında büyük oyuncu kitlesini çeken üretim şu anda rakiplerine göre biraz daha geri planda kalmasına karşın çok oynanan oyunlar ortasında yer alıyor.

Fortnite

Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen 25 Temmuz 2017 tarihinde çıkış yaptı. Piyasaya sürülmesinden bu yana hala popülerliğini koruyan oyun yüksek kullanıcı sayısına sahip. 4 arkadaşa kadar grup olarak oynayabileceğiniz üretimde en son hayatta kalan kazanıyor.

Birçok farklı modu bulunan oyun 2021 yılı prestijiyle büyük etkinliklere imza atan battle royale oyunlarından biri haline geldi. Gerek Travis Scott konseri gerekse Neymar‘ın oyuna dahil edilmesi üzere yenilikler oyunu ön plana çıkartan ögeler ortasında yer alıyor.

Fallout 76

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen oyun 23 Ekim 2018 tarihinde çıkış yaptı. Çıktığı birinci günden itibaren içerisinde yer aldığı kusurlardan ötürü tenkit oklarının gayesi haline geldi. Daha evvelden yalnızca öykülü oyunlara yönelik çalışma yapan Bethesda, birinci kez çevrimiçi bir imal olarak Fallout 76′yı oyunculara sundu. Lakin işler ne yazık ki istediği üzere gitmedi.

Battlefield 1


PUBG gibisi oyunlar 2021 listesi ortasında yer alan Battlefield 1, çok oynanan battle royale üretimlerinden biri olmaya devam ediyor.

DICE tarafından geliştirilen ve 1. Dünya Savaşı temasını husus alan Battlefield 1, 21 Ekim 2016 tarihinde çıkış yaptı. Oyunda hem tek oyunculu hem de çevrimiçi çok oyunculu modu bulunuyor.

Birinci şahıs nişancı ve battle royale cinsinde yer alan oyun 2021 yılında en çok oynanan imaller ortasında yer almaya devam ediyor.

Listemizin burada sonuna geldik. Siz de çok beğendiğiniz battle royale şekli oyunları yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Tags: battle royale, Çıkış, Ki̇, oyun, yapım Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts