Raspberry Pi PoE+ ÇİZGİ Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Mayıs 24, 2021 0

Bilhassa de öğrencilerin ve projeler üzerinde çalışan mühendislerin yakından takip ettikleri Raspberry Vakfı, en yeni küçük bilgisayarı “Raspberry Pi PoE+ SINIR“i duyurdu. Selefine kıyasla değerli teknik iyileştirmeler ve daha yenilikçi bir dizayna sahip olan eser, uygun fiyatı ile pek çok mühendisin gözdesi olacak üzere görünüyor.

Raspberry tarafından piyasaya sürülen eserler, bilhassa de son birkaç yıldır PoE, yani Power of Ethernet özelliğine takviye veriyorlar. Bu teknoloji, ethernet ilişki kablosuyla hem data hem de güç transferinin yapılmasını sağlıyor. Böylece kablo kalabalığı ortadan kalkmış oluyor. İşte Raspberry Pi PoE+ ÇİZGİ, standart olan gelen PoE’yi güçlendirerek küçük bilgisayarın daha güçlü ve daha fonksiyonel olmasını sağlıyor.

Karşınızda Raspberry Pi PoE+ ÇİZGİ

Raspberry Pi’nin standart PoE ve ÇİZGİ dayanaklı küçük bilgisayarları, sırf “802.3af” standardına sahipti. Lakin Raspberry Pi PoE+ SINIR, 802.3af ve 802.3at standartlarını birlikte destekliyor. Bu da standart modelde 2,5 ampere imkan tanırken, Raspberry Pi PoE+ HAT’te ise 5 ampere imkan sağlıyor. Böylece küçük bilgisayarın azamî gücünü 25,5 watta yükselten geliştiriciler, Raspberry Pi PoE+ SINIR ile daha gelişmiş projeler inşa edilmesine imkan tanıyorlar.

Vakıf yetkilileri, bu değerli performans iyileştirmesine karşın fiyat konusunda büyük bir muvaffakiyet elde ettiklerini, Raspberry Pi PoE+ HAT’in fiyatını 20 dolarda tutmayı başardıklarını söylüyorlar. Eserin haziran ayı başında satışa çıkacağını tabir eden yetkililer, kullandıkları yeni soğutma sisteminin ve yeni transformatörün, haziran ayı prestijiyle deneyimlenebileceğini belirtiyorlar.

Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ