Realme Türkiye için vites yükseltiyor! GT 5G geliyor!

Mayıs 31, 2021 0

Akıllı telefonların bile diğer ülkelere gitmeden evvel kimi dokümanlara sahip olması gerekiyor. Bilhassa Avrupa Birliği dışarısında üretilen telefonların birlik içerisine girebilmesi için tüm AB sertifikasyonlarını tamamlaması kural. Son gelen raporlara nazaran Realme GT 5G de Hollandalı test merkezi Telefication tarafından sertifikalandırılmış. Telefonun evraktaki tam ismi RMX2202 yani aygıtın Çin’deki kod ismi ile birebir aynı.

Konfigürasyonda bir değişiklik olmayacak

Realme GT 5G’nin Haziran ayı içerisinde Avrupa’ya gelmesi bekleniyordu ama tam olarak Çin’deki konfigürasyonla mı geleceği yoksa farklı bir konfigürasyon mu yapılacağı bilinmiyordu. Artık kod ismine nazaran Çin’deki konfigürasyonun birebir aynısının geleceği de katılaşmış oldu.


Tüm renkleri ile Realme GT 5G

Realme GT 5G

Epeyce güçlü özellikleri ile adeta bir amiral gemisi telefon olan Realme GT 5G‘de 6.43 inç boyutunda 120 Hz yenileme suratına sahip bir AMOLED panel bulunuyor. Snapdragon 888 yonga setinin güç vereceği telefon özelleştirilmiş bir soğutma sistemi ile geliyor. Telefonun ardında 64 MP f/1.8 diyaframlı ana kamera, 8 MP f/2.4 diyaframlı ultra geniş açı kamera ve 2 MP makro kamerası yer alıyor. Ön tarafta ise 16 MP f/2.5 diyaframlı bir selfie kamerası bulunuyor. Telefon 4K 60FPS görüntü çekebilme yeteneğine sahip. 4500 mAh ise günümüz şartlarında pek büyük olmayan bir batarya üzere görünmesine karşın 65 Watt üstün süratli şarj sistemi ile dikkat çekiyor.

Tam bir amiral gemisi katili

Bu aygıt Avrupa’ya gelen Snapdragon 888 işlemcili birinci Realme telefon olacak ve Realme’nin gerçek amiral gemisi katili telefonlarından birini temsil edecek. Çünkü şu anda piyasadaki en güçlü Snapdragon işlemcisini kullanmasına karşın telefonun fiyatı 550 Dolar ile rakiplerinden bir oldukça geride. Bu işlemciyi kullanan başka telefonların birçoğu 1000 Dolar düzeyinin üzerinde bir fiyat etiketine sahip.

Bu telefonun Avrupa ile eş vakitli olarak ülkemizde de satışa çıkması bekleniyor. Ülkemizdeki fiyat etiketi de muhtemelen 6000 TL ile 7000 TL ortasında olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Tags: İle, Realme Gt 5G, telefon Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts