Redmi Note 8 2021 özellikleri muhakkak oldu! Xiaomi tekrar yapmış!

Mayıs 24, 2021 0

Xiaomi alt markası Redmi, yakında Redmi Note 8’in yeni sürümünü tanıtacak. Dünya genelinde 25 milyon satış sayısına ulaşan Note 8, yeni modeli ile tekrar ilgileri üzerine toplamayı başaracak üzere görünüyor. Redmi Note 8 2021 olarak isimlendirilmesi beklenen bu modelin özellikleri ise bugün muhakkak oldu.

Redmi Note 8 2021 özellikleri belirli olmaya başladı

Tüm dünyada olduğu üzere ülkemizde de yok satan Note 8’in yeni sürümünde 6.3 inç büyüklüğünde FHD çözünürlüğünde damla çentikli bir ekranın yer alacağı söyleniyor. Bu ekranın AMOLED panel olması bekleniyor. Eski modellerinde LCD panel kullanan Redmi, artık orta segmentte AMOLED kullanıyor. Bu furya Note 8 2021 ile de devam edecek üzere görünüyor.

Telefonun kalbinde MediaTek Helio G85 yonga seti ve 6 GB RAM yer alacak. Muhtemelen Çin’e özel bu modelin 8 GB RAM’li sürümü de bulunacak. Telefonun gerisinde ise 48 MP ana lens yer alacak. Bu ana lense, 8 MP geniş açıcı, 2 MP derinlik ve 2 MP makro sensörleri eşlik edecek. Ön kısımda ise bizleri 13 MP‘lik selfie kamerası karşılayacak.

İki farklı renk ile gelecek olan yeni modelde 22.5W süratli şarj takviyesi de yer alacak. Lakin şimdilik batarya kapasitesi bilinmiyor. Fiyat konusunda tekrar piyasanın çok altında bir fiyat talep edecek olan Redmi, orta segmenti yine domine edecek.

Türkiye pazarında da 2.599 TL bandında satılmasını umduğumuz Redmi Note 8 2021 modelinin önümüzdeki ay tanıtılıp direkt olarak satışa sunulması bekleniyor. Pekala, sizin bu modelden beklentileriniz neler? Yeni model eski Note 8 tesiri yaratabilir mi? Gelin yorumlarda tartışalım.

Tags: Model, Note 8, Redmi̇, yeni Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts