Samsung Apple ile dalga geçti

Mayıs 25, 2021 0

Kore’li teknoloji devi Samsung son günlerde akıllı telefon modellerinde olduğu üzere reklam flimlerinde de isminden kelam ettirmeye başladı. Galaxy S21 Ultra‘yı ön plana çıkarmak isteyen Samsung, Apple’ın iPhone 12 Pro Max modelini gözüne kestirdi. Samsung, rakip akıllı telefon markalarıyla kışkırtıcı bir halde gayret etmeye devam ediyor. Daha evvel de misal teşebbüslerde bulunan Samsung, artık de Apple’a karşı iki yeni reklam sineması yayınladı.

Samsung Galaxy S21 işte o kışkırtıcı reklam

Birinci reklam sinemasında Space Zoom özelliğini vurgulayan Samsung, üstte Galaxy S21 Ultra 5G‘yi ve altta iPhone 12 Pro Max‘i gösteriyor. Her iki telefon da aya işaret ederken; Samsung telefonun daha uzak noktalara ulaşabileceğine dikkat çekiyor. Şirket burada, iPhone’un 12x yakınlaştırma özelliğine karşı kendi 100x dijital yakınlaştırma tecrübesini ortaya koyuyor.

İkinci reklam sinemasında ise, Samsung bu kere tıpkı telefonları farklı kriterlerle karşılaştırıyor. Cheddar peynirli sandviçin fotoğrafını iki aygıtta farklı ayrı görüntüleyen şirket, iPhone’un 12 Megapiksel kamerasına kıyasla S21 Ultra’nın 108 Megapiksel ana kamerasıyla kalite farkını sergiliyor.

Samsung’un dikkat çeken reklamları toplumsal medyanın gündeminde. Her iki reklam sinemasında de kendi özelliklerini kullanıcılar nezdinde ön plana çıkaran şirketin bu atılımına şimdi Apple tarafından bir karşılık gelmedi. Apple’ın buna nasıl ve ne biçimde bir karşılık vereceği merak konusu. Mevzu ile ilgili karşı bir atılım geldiğinde sizlerle buradan paylaşmaya devam edeceğiz.

Tags: İki̇, reklam, samsung, telefon Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts