Samsung en ucuz telefon için kolları sıvadı! İşte galaxy A03s

Mayıs 31, 2021 0

Samsung’un en uygun fiyatlı akıllı telefonlarından biri olan Galaxy A02s’in bir dizi yükseltmeyle halefi olacağı bildiriliyor. İddia edilebileceği üzere Galaxy A02s’in ağabeyi Galaxy A03s olarak isimlendirilecek. Yapılan sızıntılar detaylı manzaraları ve kıymetli özellikleri içeriyor.

Ekranın zirvesinde bir ahize bulunurken A03s‘i küçük kardeşinden ayıran en kıymetli özelliklerden biri olarak telefonun yan tarafına entegre edilmiş bir parmak izi okuyucusu bulunuyor. Ayrıyeten kardeşi ile ortasındaki bir öteki fark ise bu telefon USB-C ilişki noktasına sahip. Eski versiyonda parmak izi okuyucusu ve microUSB irtibat noktasına sahip olması kullanıcıları üzen bir noktaydı.

6.5 inçlik bir IPS LCD ekrana sahip olan telefonun, damla çentikli bir ekran yapısı bulunuyor. Bu damla çentiğin içerisinde 5 MP‘lik bir selfie kamerası bulunuyor. Art tarafa bakacak olursak da büyük ihtimalle bir tanesi makro fotoğraflar, bir tanesi derinlik algılama için olmak üzere iki adet 2 MP’lik kamera bulunuyor. Ana kamerası ise 13 MP’lik bir çözünürlüğe sahip olacak. Artık isterseniz gelin Galaxy A02s‘in özelliklerini hatırlayalım.

Galaxy A03s’in kardeşi A02s’in özellikleri

6.5 inçlik PLS IPS bir ekrana sahip olan A02s’in 2 ve 4 GB RAM seçenekleri bulunuyordu. Bunun yanında 13 MP pahasında bir ana kameraya sahip olan telefonun iki adet 2 MP’lik kamerası daha bulunuyordu. A02s’in 5000 mAh kapasiteli bir bataryası olduğunu göz önüne alırsak ağabeyi A03s’in ondan geri kalır bir yanı olmayacağını düşünüyoruz.

Sızdırılan raporlara nazaran Samsung A3s modelinde tezli bir fiyat siyaseti güdecek. Hatta bu modelin Hindistan pazarında kıymetli bir satış sayısına ulaşması için tam bir fiyat performans modeli olması konusuna ehemmiyet veriliyor.

Tags: Galaxy, Kamera, telefon Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts