Samsung Galaxy M22’nin işlemcisi belirli oldu!

Mayıs 25, 2021 0

Samsung’un amiral gemisi telefonları sayesinde elde ettiği pazar hissesinin yanında orta segment aygıtları sayesinde elde ettiği pazar hissesinin büyüklüğü su götürmez bir gerçek. 2019’da kullanıcılarının karşısında Galaxy M serisi ile çıkan Samsung, o yılın en çok satan telefonu olan Galaxy M20 sayesinde çok büyük bir muvaffakiyet elde etmiş, tekil aygıt satışlarında Xiaomi’yi bile geride bırakmıştı. M serisinin yeni oyuncusu Galaxy M22’nin Helio G80 platformu ile piyasaya çıkacağı katılaştı.

Performans tarafında gücünü MediaTek’in 12nm üretim sürecinden geçmiş platformu Helio G80’den alan Galaxy M22’nin oyun performansı ise Mali-G52 MC2’ye emanet edilmiş.

Geekbench testinden geçen Galaxy M22, tek çekirdek performansında 374 puan alırken çoklu çekirdek performansında ise 1361 puan aldı. Her ne kadar günlük kullanım için kâfi üzere görünse de bu sonuçların çok da etkileyici olmadığını söylemek lazım.

Karşınızda M22’nin Geekbench testi:

Daha evvelce sızan bilgiler ışığında telefonun 4GB RAM seçeneği dışında bir RAM seçeneği barındırmayacağını biliyoruz.

Söylentilere nazaran Galaxy M22, damla çentik formunda bir öz çekim kamerasına konut sahipliği yapan 6.4 inç SuperAmoled bir ekran ile gelecek. 48MP ana kamera sensörüne sahip olacak olan aygıt, yeniden M21’de gördüğümüz üzere güç gereksinimini 6.000mAh kapasiteli bataryadan karşılayacak. Tabi saydığımız bu özellikler şimdilik savdan öteye gidemiyorlar.

Aygıtın resmi lansmanının ne vakit yapılacağı yahut fiyatının ne kadar olacağı bilinmese de yeniden kestirimlere nazaran Galaxy M22, M21’in yerini alarak 230 Euro fiyatıyla kullanıcılarla buluşabilir.

Tags: Galaxy M Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts