Samsung Galaxy Watch 5'in Çıkış Tarihi İle Alakalı Yeni İddia: Hipotez Edilenden Daha Yakın

Samsung Galaxy Watch 5’in Çıkış Tarihi İle Alakalı Yeni İddia: Hipotez Edilenden Daha Yakın

Aralık 1, 2021 0

Teknoloji devi Samsung, yeni büyümelerle haber başlıklarında yer almaya devam ediyor.  Bugün suskun sedasız yeni bir uslu telefonun tanıtımını yapan firmanın Galaxy Watch 5 uslu saatiyle alakalı da bir iddia ortaya çıktı. Koreli bir teknoloji haber sitesi olan TheElec, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada uslu saatin 2022 senesinin hangi yarıyılında geleceğine dair bir varsayımda bulundu.

Samsung’un Galaxy Watch 5 modelinin uslu saat piyasasının geleceğini tanımlamada büyük bir hisseye sahip olacağı ön görülüyor. Serinin bir evvelki uslu saati Galaxy Watch 4, Google Wear OS yazılımını kullanmasına rağmen Samsung ara suratından ehemmiyetli parçaları da içinde bulunduruyordu. Galaxy Watch 5 ile alakalı en büyük sual işaretlerinden biriyse iki firmanın bu alanda nasıl bir yol izleyerek devam edeceği.

2022’nin üçüncü çeyreğinde piyasaya sunulabilir:

galaxy watch 5

TheElec’in internet sitesinde yapılan açıklamaya göre Samsung, ortaklarıyla beraber 2022 senesinde toplam 30 değişik tablet, kulaklık, dizüstü bilgisayar ve uslu saati piyasaya sürmeyi amaçlıyor. Bu mahsullerden biri olarak gösterilen Galaxy Watch 5’in de gelecek senenin üçüncü veya dördüncü çeyreğinde kullanıcılara sunulacağı iddia ediliyor. Samsung’un bu alandaki maksatlarından da bu iddiaların büyük olasılıkla doğru olduğunu söyleyebiliriz.

Wear OS, Samsung ile olan ortaklığından bir hayli kârlı çıktı. Geçtiğimiz günlerde Counterpoint Research tarafından yayınlanan bir raporda 2021 senesinin son çeyreğinde yapılan uslu saat satışlarının %17’lik kısmının Wear OS olduğu paylaşılmıştı. Elbette Samsung da bu ortaklıktan kendi hissesini almayı öğrendi. Kimi uzmanlar tarafından Apple Watch ile eşdeğer olduğu ileri sürülen Galaxy Watch ile alakalı haberler gelecek yıl daha da sürat kazanacak gibi duruyor.  

Tags: Samsung Galaxy Watch 5'in Geleceği Tarih İddia Edildi Categories: Giyilebilir Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ