Samsung İsmi Japonya’da Neden Kullanılmıyor?

Mayıs 28, 2021 0

Güney Kore merkezli elektronik şirketi Samsung, hepimizin bildiği üzere günümüzün en büyük teknoloji üreticilerinden biri. Daha çok Cupertinolu bir öteki teknoloji devi Apple ve Apple’ın iPhone aygıtlarıyla karşılaştırılan Samsung, şu anda dünya taşınabilir pazarının yaklaşık %28’ini elinde tutuyor. Onu, %27 üzere bir oranla çabucak akabinde Apple takip ediyor.

Dünya genelinde iki firmanın taşınabilir pazardaki hisseleri çabucak hemen birebir olsa da Apple’ın ezici üstünlük kurduğu, daha doğrusu Samsung’un pek iş yapamadığı bir ülke var: Japonya. Bu videomuzda ise Samsung isminin Japonya’da neden hiç kullanılmadığına, konuklarımız eşliğinde cevap arıyoruz.

Samsung ismi Japonya’da neden kullanılmıyor?

Günümüzün iki teknoloji devi ülkesi Güney Kore ile Japonya ortasında aslında pek bilinmese de bilhassa teknoloji alanında yıllardan beri devam eden bir soğuk savaş hakim. İki ülke ortasında geçmişte yaşanan olaylar ve Samsung’un geçmişte emoji kullanımlarında yaptığı birkaç değişiklik de ülkeler ortasında yaşanan bu gerginliğin nedenleri ortasında yer alıyor. Hatta bu sebeple Samsung, Japonya’da daha küresel olan “Galaxy” markasıyla hizmet veriyor.

Tüm bu olaylar doğrultusunda Japonya’da markaların pazar hisselerine baktığımızda ise Apple’ın %68 üzere bir oranla ülkede başkan pozisyonda olduğunu görüyoruz. Apple’ı %8,89 oranıyla Sony takip ederken onun altında ise %6,02’lik pazar hissesine sahip olan Samsung geliyor. Sonuç olarak Japonya’da Samsung’un çok tercih edilmeyen bir marka olduğunu görüyoruz.

Samsung’un Japonya’da neden kullanılmadığına dair daha fazla bilgi edinmek ve bu mevzuda konuklarımız Chaby, Yoshi Enomoto ve Masataka Kobayashi’ye sorduğumuz sorulara bir göz atmak isterseniz çabucak üstten görüntümüzü izleyebilir, bunun üzere daha fazla içeriğe ulaşmak için de sitemizi ve YouTube kanalımızı takip edebilirsiniz.

Tags: Apple, Japonya’da, samsung, Ülke Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts