Samsung, ISOCELL HM3’ün özelliklerini anlattı

Mayıs 25, 2021 0


Samsung, kısa müddet evvel otomatik odaklama ve genişletilmiş dinamik aralık ile ultra yüksek çözünürlükte imajlar yakalayabilen 108 Megapiksel taşınabilir imaj süreç sensör olan Samsung ICOCELL HM3’ü tanıttı.

Amiral gemisi telefonlarda kullanılması planlanan bu sensör, bilhassa gece fotoğraf çekimi konusunda etkileyici özellikler sunuyor. Tanıtıldığı günden bu yana öbür hiçbir telefonda kullanılmayan sensör bir müddettir unutulmuştu. Aylar sonra bu sessizliği bozma kararı alan Samsung,  ISOCELL HM3‘ün yeni tanıtım görüntüsü yayınladı. 

Ortaya çıkan bilgilere nazaran Leica, Huawei’ye uygulanan yaptırımları sonucu akıllı telefon pazarından çekilmesinin akabinde yeni kamera ortağı buldu.

ISOCELL HM3

Daha evvel bu işlemciyi tanıtırken, “sensör teknolojilerinin doruk noktası” tabirlerini kullanan Samsung, yayınladığı görüntüde tekrar savlı konuştu. Telefonunuzun kamerasını profesyonel düzeye çıkarın diye başlayan görüntüde, telefonun 108 Megapiksel çözünürlükteki kamerasına vurgu yapıldı. Çekilen fotoğraflarda epey yüksek kaliteli olmasını sağlayan bu sensör, bilhassa yakaladığı ayrıntılarla dikkatleri üzerine çekiyor.

Sensörde bulunan her pikselin ISOCELL 2.0 sıfır teknolojisiyle ayrıldığını söyleyen şirket, bu sayede ışık hassasiyetini ve renk doğruluğunun sağlandığını söylüyor. Gece çekim performansıyla öne çıkan HM3, Nanopixel teknoloji sayesinde düşük ışıklı ortamlarda otomatik olarak 9 pikseli tek piksele çevirerek daha fazla ışığın içeri kameraya girmesine neden oluyor. Smart-ISO ise 12 bit renk derinliği ve yüksek kaliteli HDR manzaralar çekilebilmesini sağlıyor.

Samsung‘un piyasaya sürüldükten aylar sonra ISOCELL HM3 ile ilgili paylaşım yapması herkesi şaşırtırken, kısa mühlet içerisinde bu sensörü kullanan yeni bir kamera tanıtılması bekleniyor. Görüntünün tamamına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Tags: Kamera, samsung, Sensör, telefon Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts