Seçkine Dangerous yetkilileri oyunculardan özür diledi

Mayıs 26, 2021 0


Frontier Developments tarafından geliştirilen uzay simülasyonu oyunu Seçkine Dangerous için genişleme paketi yayınlandı. Oyunun bu yeni içerik paketinde birçok kusur ve performans sorunu yer alıyordu. Geliştirici takım bu durumdan ötürü hayranlarından özür diledi.

Topluluk birden çok performans sorunu ve kusurla karşılaştı

Son genişleme paketinde yer alan meselelerden ötürü Frontier Developments CEO’su ve Kurucusu David Braben, Cuma günü Seçkine Dangerous forumlarında durumu ele alan bir özür bildirisi yayınladı. Yazıda: “Bu sıkıntılardan muzdarip olan oyunculardan tüm kalbimle özür dilemek istiyorum. Bu bahisleri çok ciddiye aldığımızı, bunların bizim önceliğimiz ve odak noktamız olduğuna dair sizi temin ederim” açıklamalarında bulundu.

Genişleme paketindeki meseleleri ortadan kaldırmak için birinci düzeltme yaması halihazırda uygulandı. Braben: “Bildirilen yanlışların birçoklarını ele aldık ve oyuna daha fazla kararlılık geliştirmesi getireceğiz” sözlerini kullanarak ikinci bir düzeltmenin yolda olduğunu belirtti.

Odyssey ismindeki bu yeni genişleme paketi oyuncuların gemilerinden inmelerine, gezegenleri keşfetmelerine ve yaya olarak birinci şahıs savaşlarına katılmalarına imkan tanıyan Seçkine Dangerous için bir DLC (Ek paket) modülüdür. Ek paket 19 Mayıs tarihinde oyuna geldi. Lakin şu anda Steam‘de çoğunlukla olumsuz derecelendirmesine sahip.

Odyssey ismindeki genişleme paketinin fragman görüntüsünü aşağıdan izleyebilirsiniz:

Oyuncular paketin yayınlanmasından sonra performans meseleleri, oyunun kullanıcı arayüzüyle ilgili yanılgılar ve bir dizi oyunu bozan aksaklıklar bildirdi.

Steam‘deki olumsuz yorumlar ortasında en çok tavsiye edilen ve topluluğun hislerinin birçoklarını özetleyen kullanıcı incelemesi Superdarknova isimli kullanıcıdan geldi. Yorumunda: “Bu DLC’yi sadece sabrınız varsa oynayın. Zira ek paketin çevrimiçi oyun kısmı çökmeler, yanılgılar ve eksikliklerden ötürü resmen oynanamaz durumda. Üst seviye PC’ye sahip bir oyuncuysanız biraz daha şanslı olabilirsiniz. Zira tek oyunculu kısım biraz daha stabil ve yanılgısız durumda. Lakin benim üzere arkadaşlarıyla çevrimiçi oyun oynamayı sevenlerdenseniz ve orta düzeyde bir bilgisayarınız var ise beklemenizi tavsiye ederim” diye yazdı.

Braben açıklamasının son kısmında performans konusuna değindi. Bu hususta şu açıklamalarda bulundu:

“Oyuncularımızdan kimileri tecrübenin üst seviye olmasını beklediğimiz makinelerde bile düşük performans meselesini bildiriyor. Biz de bu sorunun temeline inmeye çalışıyoruz. Oyunculara sabırları ve dayanakları için teşekkür ediyoruz.”

Tags: Hata, oyun, Oyuncular, Paket, performans Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts