Snapdragon Wear 4100 işlemcili Meizu Watch tanıtıldı

Mayıs 31, 2021 0

Akıllı saatler yaygınlaşmaya devam ediyor. Günlük adım sayısından kandaki oksijen düzeyine kadar ölçen bu aygıtlar, kullanıcılardan ağır ilgi görüyor. Şu an için Apple‘ın hakim olduğu pazardaki rekabet ise günden güne artıyor.

Bu bahisteki son atılım ise Meizu’dan geldi. Bir müddettir aksesuar pazarından uzak olan Çinli teknoloji şirketi, Meizu Watch ismindeki yeni akıllı saatini duyurdu.

Meizu Watch özellikleri ve fiyatı

Son olarak 2016 yılında kimi akıllı özelliklere sahip analog saatini tanıtan Meizu, uzun bir ortadan sonra pazara geri döndü. Bugün bir aktiflik düzenleyen şirket, Meizu Watch isimli akıllı saatini tanıttı. Akıllı saatlerdeki en büyük sıkıntılardan biri olan performans kısmını ciddiye alan şirket, bu eserde Qualcomm Snapdragon Wear 4100 işlemcisini tercih etti. Tıpkı vakitte 1GB RAM ve 8 GB‘lık mahallî depolama alanı bu eserde karşımıza çıkıyor.

e-SIM özelliği sayesinde hiçbir aygıta gereksinim duymadan tek başına temas sağlayan Meizu Watch, 1.78 inç büyüklüğünde AMOLED bir ekrana sahip. 368 x 448 çözünürlüğündeki ekran, Corning Gorilla Glass ile korunuyor ve 326PPi’da 500 nit parlaklık değeri sunuyor.

Pil konusunda da tezli olan saatin 420mAh bataryası, 36 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. Şirketin açıklamalarına nazaran süratli şarj özelliğine sahip olan aygıt, 15 dakikalık bir dolum mühleti ile tüm gün kullanılabiliyor. 46 x 38.4mm ölçülerinde ve 12.97mm kalınlıkta olan saat, seramik tabanlı alüminyum bir dizayna sahip.

2.4GHz Wi-Fi, Bluetooth 4.2 ve NFC‘yi destekleyen Meizu Watch,  iç/dış yer koşusu, yürüyüş, bisiklet, masa tenisi, badminton, bowling, kürek çekme, tırmanma, ip atlama üzere çeşitli spor aktivitelerini takip edebilir. Kandaki oksijen takibi, kalp atış suratı takibi, basınç izleme, uyku takibi, nefes alma eğitimi ve hareketsizlik alarmı da bu saatte bulunan özellikler ortasında.

Yalnızca tek bir versiyona sahip olan saat, 1.499 Yuan (235 dolar) fiyatıyla 1 Haziran‘da satışa çıkıyor. Birinci olarak yalnızca Çin pazarı için ulaşılabilir olan eserin küresele gelip gelmeyeceği ise şimdilik gizemini koruyor.

Tags: Akıllı, Watch Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts