Sony, God of War sineması söylentilerine cevap verdi

Mayıs 26, 2021 0

Aksiyon, macera ve kıssa odaklı God of War oyunu piyasaya çıkışından bu yana oyuncuların odak noktası haline geldi. Oyunun çıkışının bu kadar geniş yankı uyandırması beyaz perdeye aktarılacağı savlarını da beraberinde getirdi.

Yayıncı Sony uzun müddettir bu savlar hakkında rastgele bir açıklama yapmamıştı. Lakin artık geliştirilmekte olan rastgele bir God of War filmi yahut dizisi olmadığını bildirdi.

Sony, God of War sineması üzerinde çalıştıklarını reddetti

God of War oyununun beyaz perdeye aktarılma tezleri 2005 yılından bu yana ortalıkta dolaşıyor. The New York Times gazetesinde bir Sony sözcüsü söylentiler hakkındaki son noktayı koydu. Açıklamasında, ”Şirket bu türlü bir çalışma içerisinde değil. En azından yakın vakitte da olmayacak” diye belirtti.

God of War‘ın sinemaya uyarlama olayı şimdilik art plana atılmış olabilir. Lakin Sony Pictures‘ın kanalında 10 farklı oyunun beyaz perdeye uyarlaması yer alıyor. Geçen yılın sonlarına hakikat Sony Pictures İdare Heyeti Lideri ve CEO’su Tony Vinciquerra, stüdyonun yedi TV gösterisi ve üç sinema dahil olmak üzere birden fazla uyarlama üzerinde çalışmakla meşgul olduğunu açıkladı.

Bu projelerden biri Tom Holland ve Mark Wahlberg‘in başrollerini paylaştığı Uncharted sineması olarak karşımıza çıkıyor. Sinemanın 18 Şubat 2022 tarihinde sinemalara gelmesi planlanıyor. Başka sinema ise Resident Evil Raccoon City oyununu mevzu alıyor ve 3 Eylül 2021 tarihinde çıkması öngörülüyor.

Holland, Uncharted sinema uyarlamasında Mark Wahlberg ile bir arada rol alacak. Holland sinemada genç Nathan Drake olarak oynayacak.

The Last of Us dizisine yeşil ışık

Son,y God of War sinemasının yapılmadığını doğrulasa dabu süreçte TV stüdyosu HBO ile anlaştı. Geliştiriciliğini Naughty Dog stüdyosunun üstlendiği PlayStation özel oyunu The Last of Us serisini beyaz perdeye uyarlayacak. Serinin yapım çalışmaları da yakın vakitte başlayacak.

HBO geçtiğimiz Kasım ayında bu projeye resmen yeşil ışık yaktı. The Last of Us dizisi 2022 yılı içerisinde The Walking Dead‘in son döneminin yayınlanması ile birlikte hayranlarıyla buluşması kestirim ediliyor.

Sizce God of War oyunu beyaz perdeye uyarlanmalı mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Tags: film, god of war, Oyunu Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts