Sony'nin Mobil Reyin Tecrübesini PlayStation Niteliğine Çıkaracak Tescili Ortaya Çıktı

Sony’nin Mobil Reyin Tecrübesini PlayStation Niteliğine Çıkaracak Tescili Ortaya Çıktı

Aralık 1, 2021 0

Mobil reyin sektörü, günden güne yükselmeye devam ederken bu sektöre hitap eden yeni makineleri de görüyoruz. Misali Razer, 2020 senesinde hem Android hem de iOS geçimli ‘Kishi’ adını verdiği bir hakimiyetçiyi piyasaya sürmüştü. Razer Kishi’nin yanı gizeme kolay seviyede pek çok hakimiyetçi ve Steelseries Nimbus gibi makineler de piyasada yer edinmiş gidişatta.

Fakat mobil reyin bileşenleri mevzusunda son zamanlarda henüz atılım yapmayan bir firma bulunuyordu: Sony. PlayStation reyin konsoluyla reyin dünyasında rüzgâr estiren firma, mobil oyunculara müteveccih bir tasarı görünürde sunmuyordu. Fakat yeni ortaya çıkan bir tescil, Sony’nin de tıpkı Razer ve Steelseries gibi bir mobil hakimiyetçi üzerinde çalıştığını gösteriyor.

İşte Sony’nin üzerinde çalıştığı mobil reyin hakimiyetçisi:

sony

Doğrudan uslu telefonları hedef alan Sony’nin tescilindeki hakimiyetçi, PlayStation hakimiyetçisinin iki yandan uzatılmış versiyonu gibi duruyor. Hakimiyetçi, standart hakimiyetçinin üzerinde yer alan tuşlara ve telefonun geleceği bir yuvaya konut sahipliği yapıyor. Bunun dışında hakimiyetçi üzerinde ön tasarıya çıkan bir özellik bulunmuyor.

Öte yandan mevzu Sony ve hakimiyetçisi olunca, DualSense titreşim hakimiyetçide de olup olmayacağı bir merak mevzusu. Bu mevzuda azıcık umutsuz olsak da PUBG ve Wild Rift gibi ana akım oyunların geleceğini düşündüğümüzde, titreşim takviyesinin de ilave edilmesi muhtemel olabilir. Bunun yanı gizeme bu sadece bir tescil Sony, netlikle bu mahsulü piyasaya sürecek demek de doğru olmaz.

Sony, son zamanlarda mobil reyin sektöründe atılım yapmamış olmasa da bu, hiç yapmadığı anlamına gelmiyor. 2011 senesinde firma, Sony Ericsson Xperia Play adlı bir telefon göstermişti. Kızaklı tasarıma sahip olan bu telefonun altından bir reyin hakimiyetçisi çıkıyordu. Telefon, her ne kadar günümüz için oldukça alaka sürükleyebilecek bir tasarım taşıyor olsa da, 2011 senesinde mobil oyunculuğun Jetpack Joyride ve Temple Run gibi imallerle hudutlu olduğunu ve geleceğinin bunlarla hudutlu olacağının düşünüldüğünü ele alırsak zamanının ötesinde bir telefondu.

Tags: Sony'den Mobil Oyun Deneyimini PS Seviyesine Çıkaran Patent Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ