Sosyal Medya Fenomeni Murat Övüç'ün Oğlu İçin 7 Sene Mapus Cezası İsteniyor: İşte Sebebi

Sosyal Medya Fenomeni Murat Övüç’ün Oğlu İçin 7 Sene Mapus Cezası İsteniyor: İşte Sebebi

Aralık 4, 2021 0

Sosyal medya kullanıcılarının yakından tanıdığı adlardan bir tanesi olan Murat Övüç‘ün oğluyla ilgili açılan davada bir mahkeme daha gerçekleştirildi. İstanbul Asliye Ceza Duruşması’nde görülen mahkemede fenomenin oğlu Burak Can Övüç ve yargılanan öteki adlar için istenen mapus cezaları da belirli oldu. Mahkemeye katılanların yaptığı açıklamalarsa oldukça düşündürücüydü.

Edinilen bilgilere göre Murat Övüç’ün oğlu Burak Can Övüç, Ergin Ergin, Ahmet Bağrıyanık ve Alptuğ Kayı adlı kişiler, polislerin görev yapmasını engellemiş ve hatta onları “sürdürmekle” tehdit etmişlerdi. Mahkemeye katılan polis memurları iddialarının artta dururken, maznunlar ise iddiaların tümünü yalanladılar

Burak Can Övüç için 7 seneye kadar mapus cezası isteniyor

Burak Can Övüç

Cumhuriyet Savcısı’nın hazırladığı mütaalada, Burak Can Övüç ve 2 maznunun daha 7 seneye kadar mapus cezasına mahkum edilmesi istendi. Maznunlardan biri içinse 11 sene mapus istendi. Ahmet Bağrıyanık adlı maznunun hakaret ettiğinin kesin olduğunu söyleyen savcı, bu maznun için daha yüksek ceza arzında bulundu. Peki mevzuyla ilgili ne gibi iddialar var?

Mahkemeye katılan polis memuru M.G.: Biz gittiğimizde maznunlar ile takım dostlarımız arasında boğuşma vardı. Müdahale ettik, maznunlardan Ahmet Bağrıyanık küfürler etti. Hep beraber bize direndiler. Ayrıca ‘sizi sürdürürüz, gşanınızı göreceksiniz’ gibi tehditlerde bulundular.

Mahkemeye katılan polis memuru M.P.: Maznunlara kelepçe takmaya çalıştık ancak 4 maznun birden üzerimize saldırdı, bu sebeple takamadık.

Murat Övüç’ün oğlu Burak Can Övüç: Polis memurlarının beyanlarını kabul etmiyorum. Sabretmiş isem beni neden karakola almamışlar? Karakola kendi vasıtamla gittim, kamera görüntüleri araştırılabilir. Yargılamaları kabul etmiyorum.

Mevzuyla ilgili legal süreç devam ederken Burak Can Övüç için nasıl bir karar verileceği, en azından şimdilik öğrenilmiyor

Tags: Murat Övüç'ün Oğlu İçin Hapis Cezası İsteniyor: İşte Nedeni Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ