Star Wars Jedi: Fallen Order yeni jenerasyon konsol tarihi sızdırıldı

Mayıs 24, 2021 0

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen aksiyon ve öykü odaklı Star Wars Jedi: Fallen Order 15 Kasım 2019 tarihinde piyasaya sürüldü. Mevcut kuşak platformlarına gelen oyun artık yeni jenerasyon konsollara çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni jenerasyon versiyonun çıkış tarihi hakkında rastgele bir resmi açıklama yapılmadı. Lakin birkaç oyun satıcısı tarafından paylaşılan bilgilere nazaran PS5 ve Xbox Series X / S sürümleri 26 Haziran tarihinde piyasaya sürülecek.

Star Wars Jedi: Fallen Order, PS5 ve Xbox Series X/S’e geliyor

Oyun çıkış yapmasından bu yana büyük bir ivme yakaladı. Oyuncular tarafından beğenilen imal PlayStation 4, Xbox One, Stadia ve Microsoft Windows platformlarında çıkışını yaptı.

Star Wars’ın yeni jenerasyon konsol tarihleri hakkında ne yayıncı Electronic Arts ne de Respawn Entertainment net bir tarih vermedi. Fakat 2021 yılının yaz aylarında çıkacağı belirtildi.

Oyunun yeni jenerasyon konsollara çıkacağı duyurulmasıyla birlikte daha evvelden bitirenlerin yine oynamak isteyecekleri birçok neden olacak. Yeni versiyonda oyun yüksek versiyon ve en uygun manzara kalitesiyle birlikte gelecek.

Çıkış tarihinin yaz ayı olarak duyurulmasından bu yana, bu yükseltmenin ne vakit geleceğine dair birçok kestirim yapıldı. Lakin bu vakte kadar en net tarihi oyun satıcıları ortaya çıkardı.

Sızıntılar iki Brezilya kuruluşlu oyun satış sitesi Submarino ve Americanas aracılığıyla geldi. Her iki site de yeni sürümün 26 Haziran‘da piyasaya sürüleceğini listeledi. Bu da sızıntının itimadını arttıran faktörlerden biridir.

Oyun satıcılarının listelediği tarihin güvenilirliğini arttıracak bir öteki öge ise iki satış platformu da Microsoft tarafından resmi satıcılar olarak kabul edilmesidir. Her iki listede de oyunun sırf PS5 sürümü için çıkacağı yer alsa da EA ve Respawn oyunculara yükseltmenin her iki yeni konsola tıpkı anda geleceğini bildirdi.

Star Wars topluluğu oyunu daha sonraki süreçte bekliyordu. Lakin bu sızıntıyla birlikte oyun beklenilenden daha evvel çıkacağı ortaya çıktı. Bu da topluluğun beğenisini beraberinde getirecek etmenlerden biridir.

Pekala siz bu oyunu daha evvelce oynadınız mı? Oynadıysanız yeni jenerasyon yükseltmesiyle birlikte tekrardan bir talih verecek misiniz?

Tags: Beraber, İki̇, oyun, Tari̇hi̇, yeni nesil Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts