Starlink Uydularının Ne Vakit Görüneceğini Gösteren Site

Mayıs 27, 2021 0

Dünyanın en büyük özel uzay şirketlerinden biri olan SpaceX, bir yandan insanlığın uzaydaki geleceğine istikamet vermeye çalışırken bir yandan da yeryüzündeki internet ağının kablolardan kurtulabilmesi için Starlink projesi kapsamında çalışmalarına devam ediyor.

SpaceX, şu ana kadar uygulamaya konmuş en büyük uydudan internet projelerinden biri olan Starlink dahilinde yörüngeye binlerce küçük uydu fırlatmayı planlıyor ki bu uydulardan hatırı sayılır bir kısmı çoktan Dünya etrafında dönmeye başlamış durumda. Vakit zaman yeryüzünden de görülebilen bu uydular, sundukları internet hizmetleri kadar imajlarıyla de ilgi çekiyor.

Starlink uydularına yeryüzünden bakıldığında süratle hareket eden yıldızlara benziyorlar. Dolayısı ile ne olduklarından bihaber olan biri tarafından görüldüklerinde çarçabuk “UFO” tedirginliğine neden olabiliyorlar. Üstelik Starlink uyduları kümeler halinde hareket ettiğinden kuyruklu yıldızlarla karıştırılması da pek mümkün olmuyor. Pekala Starlink uydularını “ne olduğunu bilerek” görmek ister miydiniz?

findstarlink.com isimli web site, Starlink uydularının bulunduğunuz pozisyondan hangi saatlerde geçeceğini göstererek vakit zaman “Uzaylılar geldi” dedikodularına da neden olan Starlink uydularını görebilmenizi, dilerseniz görüntüsünü çekebilmenizi mümkün kılıyor.

Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ