Steam’e Yepisyeni Bir İndirme Ekranı Geliyor: İşte Birinci Manzara

Mayıs 28, 2021 0

Dünyanın en tanınan çevrimiçi oyun platformu Steam’e yeni bir indirme ekranı geliyor. SteamDB’nin kurucusu olan Pavel Djundik tarafından ele geçirilen bir ekran manzarası, Steam’in yıllar boyunca alıştığımız ve artık demode hale indirme ekranı dizaynının büyük manada yenileneceğini gözler önüne seriyor.

Steam’in şimdiki indirme ekranı, herkes tarafından bilinir. Valve geliştiricileri, bu mevzuyla ilgili bugüne dek neredeyse hiçbir çalışma yapmadılar. Lakin Djundik’in paylaştığı ekran imgesi, bu mevzuyla ilgili yeni bir periyodun başlayacağını ortaya çıkarmış oldu. SteamDB kurucusu, Valve’ın yavaş fakat emin adımlarla yenilikler yapmaya çalıştığını düşündüğünü söylüyor.

Steam’in indirme ekranı, işte bu türlü görünecek

Pavel Djundik’in paylaştığı ekran imgesine baktığımızda, Steam’deki yeni indirme ekranının nispeten çağdaş olacağını rahatlıkla görebiliyoruz. Şirket, kullandığı yazı fontları ve indirme durumunu gösteren kısımda yaptığı çalışma ile oyun tutkunlarına daha havalı bir tecrübe sunacak üzere görünüyor. Lakin üstteki imgenin çalışmanın son hali olmayabileceğini de unutmamak gerek.

Valve, ortaya çıkan ekran imgesi ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Pavel Djundik, bu ekran imajını Steam’in kaynak kodu içinde bulduğunu, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan “SteamPal” isimli konsol ile birlikte yer aldığını söz ediyor. Yani önümüzde belli bir vakit takvimi ya da rastgele bir detay mevcut değil ve tüm bunlar, Valve’ın yapacağı açıklamalardan sonra gün yüzüne çıkacak.

Tags: Ekran İmajı, İndi̇rme Categories: Yazılım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts