Taşınabilir PlayStation Oyunları, Beklenenden Erken Çıkacak

Haziran 12, 2021 0

Geçtiğimiz aylarda Sony’nin kimi oyunlarını taşınabilir platformlara taşıyacağına dair duyumlar almıştık. Her oyun şirketi üzere taşınabilir oyun trenini kaçırmak istemeyen Sony, bugüne kadar bu oyunların hangi üretimlerden geleceği ve ne vakit geleceğine dair açıklamada bulunmamıştı. Fakat yakın vakitte yetkili bir isimden umut verici bir açıklama geldi.

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, yaptığı açıklamalarda yeni taşınabilir oyunların yeni Sony üretimlerinden geleceğini duyurdu. Ryan, bu oyunların “beklediğimizden çok daha yakın zamanda” geleceğini not düşerek oyuncuların başlarındaki soru işaretlerini bir nebze azalttı.

En yeni PlayStation üretimleri, yakında taşınabilir platformlara geliyor

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, yakın vakitte verdiği bir röportajda Sony’nin taşınabilir platformlar üzerine planlarını ve bu planların nedenlerini anlattı. Nedenlerden birinin Sony’nin yeni büyük oyunlarının başarısı olduğunu söyleyen Ryan, “Bu zevki yalnızca PlayStation toplumuna sunacak biçimde sınırlamak kötülük olurdu” sözlerini kullandı.

İşin ayrıntılarına gelince pek fazla bilgi vermeyen CEO, şu anda birkaç isim üzerinde çalışıldığını ve çalışmaların meyvelerini yakın vakitte göreceğimizi açıkladı. Husus hakkındaki daha eski açıklamalarda ise bu taşınabilir oyunların en tanınan ve en yeni PlayStation üretimlerinin uyarlamaları olacağına değinilmişti. Kelam konusu oyunların kimilerinin bu yıl bitmeden uygulama dükkanlarına gelmesi bekleniyor. Lakin hangi oyunların geleceği ve tam olarak ne vakit çıkacağı aşikâr değil.

Tags: mobil, oyun, sony, yeni, Zaman Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts